Ukraina zatrzymała na swoich wodach statek rybacki z Krymu, Rosja twierdzi, że to piractwo i grozi Flotą Czarnomorską

6 kwietnia 2018

utworzyła grupę operacyjną w rejonie Morza Azowskiego i Morza Czarnego do koordynacji działań między Rosyjską Federalną Agencją Rybołóstwa i służbami pogranicznymi FSB, by zapewnić informację o aktualnym położeniu statków rybackich i zwalczać „ukraińskie piractwo”.
25 marca ukraińska straż graniczna zatrzymała zarejestrowany na okupowanym przez Rosję Krymie i płynący pod rosyjską flagą statek „Nord” z dziesięcioosobową załogą. Prokuratura postawiła kapitanowi statku, który ma obywatelstwo ukraińskie (w przeciwieństwie do reszty załogi, która ma obywatelstwo rosyjskie), zarzut pogwałcenia zasad wjazdu i wyjazdu na terytoria okupowane. Statek i załoga internowani zostali w porcie Bierdiańsk. Rosja żąda zwolnienia „nielegalnie” internowanego statku i załogi i twierdzi, że dopuściła się „piractwa”. Moskwa grozi też użyciem Floty Czarnomorskiej, by umożliwić swobodne poruszanie się po Morzu Czarnym i Morzu Azowskim jednostkom rybackim z Krymu.
Oprac. MaH, unian.net
fot. dpsu.gov.ua
Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Ukraina zatrzymała na swoich wodach statek rybacki z Krymu, Rosja twierdzi, że to piractwo i grozi Flotą Czarnomorską

  1. Luk Odpowiedz

    8 kwietnia 2018 w 17:11

    Kacapstwo jest bezczelne do kwadratu. Nie dość, że zajęli terytorium sąsiedniego państwa, nie dość że wysyłają kutry na niezajęte wody Ukrainy to jeszcze zarzucają piractwo po zatrzymaniu nielegalnego kutra. Po prostu azjatycki tupet i bezczelność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *