Ukraina przygotowuje się na najgorsze…

23 kwietnia 2018

Doceniając prawdopodobieństwo ataku Rosji na Ukrainę, Ukrainy przygotowuje się do przeciwdziałania nowej fali agresji na wschodzie kraju.

Według ukraińskiego wiceministra spraw zagranicznych Wasilija Bodnara reakcja Rosji na działania w Syrii pozostaje przedmiotem spekulacji, natomiast jeśli chodzi o rozwój sytuacji w Donbasie, Ukrainy przygotowują się na najczarniejszy scenariusz, tzn. na nową, szeroko zakrojoną ofensywę ze strony Rosji.


„Nikt jest w stanie powiedzieć ze stuprocentową pewnością, że agresja nastąpi, ponieważ nie wiadomo co dzieje się w głowie Władimira Putina. Musimy być jednak przygotowani na najgorsze. Dwa tygodnie wraz z szefem słowackiej dyplomacji odwiedziłem i mogę stwierdzić, że nasi żołnierze przygotowują się do odparcia ataku” – powiedział Bodnar.

Przedstawiciele ukraińskiej dyplomacji pracują też nad zwróceniem uwagi społeczności światowej z wydarzeń w Syrii na Ukrainę w świetle rosyjskiego zagrożenia w Donbasie, któremu musi stawić czoła cały świat, jeśli chce utrzymać elementarny ład geopolityczny.


Kresy24.pl / Jagiellonia.org

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

5 odpowiedzi Ukraina przygotowuje się na najgorsze…

 1. franciszekk Odpowiedz

  23 kwietnia 2018 w 17:17

  Czemu polski rzecznik tzw. „praw” obywatelskich – Bodnar tak mocno angażuje się w sprawy ukraińskie?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Bodnar

  • observer48 Odpowiedz

   24 kwietnia 2018 w 12:27

   @franciszek
   Wasyl Bodnar to ukraiński wiceminister spraw zagranicznych. Zbieżność nazwisk z polskim niedorzecznikiem praw obywatelskich jest całkowicie przypadkowa.

   • Jarema

    24 kwietnia 2018 w 19:34

    O Panu Bodnar mogą panowie więcej poczytać w jednym z niedawnych numerów pisma ukraińskiej mniejszości naszego słowa, w tym m.in. jego wspomnienia swoich ukraińskich przodków.

 2. Swagman Odpowiedz

  23 kwietnia 2018 w 21:16

  Atak bedzie w czasie mistrzostw swiata w pilce kopanej-ruscy zawsze tak do tej pory robili i teraz tez tak zrobia.

  • andrzej Odpowiedz

   24 kwietnia 2018 w 00:28

   ok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *