Tysiące mieszkańców Moskwy protestowało przeciwko cenzurze internetu (AKTUALIZACJA)

30 kwietnia 2018

Według różnych szacunków 10-12 tys. mieszkańców stolicy Rosji wzięło dziś udział w demonstracji w obronie wolności w internecie i w obronie popularnej aplikacji , do której władze próbują odciąć dostęp Rosjanom.

Demonstracja była legalna, odbyła się na ulicy Sacharowa. Bezpośrednią przyczyną była sprawa blokady popularnej aplikacji Telegram za to, że odmówiła współpracy z FSB. Rosyjski państwowy regulator internetu ma kłopoty z pełnym wyłączeniem Telegramu na terenie Rosji, bo operatorzy Telegramu mają sposoby na obejście blokad. Skutkiem ubocznym walki z Telegramem jest ograniczenie dostępności najpopularniejszych  portali które oferują usługi hostingowe, np. google. O walce z Telegramem można przeczytać także tutaj.


Demonstracja przebiegła spokojnie, uczestnicy puszczali samoloty z papieru (logo Telegramu nawiązuje do samolotu z papieru). Policja starannie kontrolowała wszystkich uczestników udających się na wiec.
Twórca Telegramu Paweł , który przebywa za granicą, za pośrednictwem internetu podziękował organizatorom.
AKTUALIZACJA:
Również święto 1 maja stało się okazją do demonstracji w obronie aplikacji Telegram i przeciwko ograniczaniu dostępu do internetu. Oprócz tradycyjnych, zwykłych pochodów komunistów z udziałem ponad 100 tys. ludzi, 1 maja swoją demonstrację w Moskwie przeciwko cenzurze w internecie zorganizowała Libertariańska Partia Rosji. Demonstracja w obronie Telegramu odbyła się też w Sankt Petersburgu.

Oprac. MaH, lenta.ru, twitter.com/WhiteCounter,

fot. twitter.com/RuBlackListNET


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Tysiące mieszkańców Moskwy protestowało przeciwko cenzurze internetu (AKTUALIZACJA)

  1. as Odpowiedz

    30 kwietnia 2018 w 23:46

    447 – podpisz –
    https://petitions.whitehouse.gov/petition/potus-donald-trump-please-do-not-sign-incoming-447-justice-uncompensated-survivors-today-just-act-2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *