Taki mały szantaż Kremla i Zachodu

3 stycznia 2018

Badania nastrojów protestacyjnych Białorusinów wykazały rzekomo, że pod pewnymi warunkami prawie 1 milion ludzi w kraju gotowych jest wyjść na akcje uliczne, a niemal 200 tysięcy rozważa nawet możliwość podjęcia działań zbrojnych. Tak przynajmniej wynika z badań prorządowych socjologów, których wyniki zostały opublikowane w przeddzień Nowego Roku przez Centrum Analityczno – Informacyjne (CAI) przy Administracji Prezydenta. 

Koordynator projektu analitycznego Belarus Security Blog, Andriej Porotnikow nie dostrzega jednak w tych danych realnego zagrożenia dla państwa. Widzi zupełnie coś innego.


„Są dwie rzeczy, które mogą nas zbić z tropu, – powiedział w wywiadzie dla portalu Thinktanks.by . – Po pierwsze, dlaczego publikuje się badania z 2016 roku pod koniec 2017. Przecież to wtedy wielki wpływ na nastroje społeczne miał – jak pamiętamy „o pasożytach” (…).

Jak mówi Porotnikow, „trzeba zwrócić uwagę i zastanowić się, jaki sygnał władza chciała tą publikacją przekazać, i komu dedykowana jest publikacja dotycząca aktywności protestacyjnej Białorusinów”.


Jego zdaniem to nic innego jak próba zaszantażowania przez władze w Mińsku Rosji i Zachodu. W jakim celu? Aby wymusić na nich wsparcie w 2018 roku, który w rzeczywistości jest rokiem przedwyborczym.

„To jest takie ostrzeżenie: Panowie popatrzcie, jeśli nas nie wesprzecie, nie pójdziecie nam na rękę, lub coś jeszcze gorszego, przyczynicie się do zdestabilizowania sytuacji, nie wiadomo jak ta beczka prochu może się zachować i jak to się wszystko może zakończyć.Tak więc lepiej będzie jeśli spełnicie nasze oczekiwania. Tylko tak mogę odczytać fakt publikacji, innego wyjaśnienia nie znajduję”, mówi Porotnikow.

 

Kresy24.pl/ab

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

12 odpowiedzi Taki mały szantaż Kremla i Zachodu

 1. Cassubica Odpowiedz

  4 stycznia 2018 w 03:49

  Zastanawiam się dlaczego Polska musi być wroga wobec wszystkich sąsiadów? Nie dość, że wobec Rosji i Niemiec, to jeszcze Polacy demonstrują swoją nienawiść do Białorusinów, uruchamiając przeciwko Białorusinom Szczekaczkę „Biełsat_TV”.
  Ludziska, czy muszę się do końca życia wstydzić, że urodziłem się w Polsce jako Polak?

  • Polak z Białorusi Odpowiedz

   4 stycznia 2018 w 22:41

   Posłuchaj szczujnia antyPolska i antyBiałoruska. To nie „Polacy demonstrują swoją nienawiść do Białorusinów, uruchamiając przeciwko Białorusinom Szczekaczkę „Biełsat_TV”.”, to ty demonstrujesz nienawiść i do Polski i do Białorusi, bo „Belsat TV”wspiera etnicznych Białorusinów i pokazuje prawdę,(którą Łukaszenko niszczy) a ty nawet swój ród pogardzasz, bo prawdziwy Polak szczyci się że jest Polakiem, również prawdziwy Białorusin szczyci się samą przynależnością do wybitnych przodków i historii WKL.Albo dureń,albo trol. Wolalbym jednak, by był durniem, bo durnia można naprawić, trola zaś,wątpię

   • Cassubica

    10 stycznia 2018 w 03:17

    Przepraszam, myślałem, że Biełsat-TV nadaje na Ukrainę, ale skoro nie jest to anty-ukraińska stacja i nie nadaje na Białoruś, to z pewnością jest anty-eskimoska i nadaje dla Eskimosów.

  • józef III Odpowiedz

   5 stycznia 2018 w 01:31

   jak się wstydzisz to pojedź tam gdzie pani Thun und so weiter. Biełsat nie jest przeciwko Białorusinom a władzy białoruskiej oraz … białoruskiej (dzisiejszej oraz historycznej) polskości w dawnym Wielkim Ks. Litewskim, którego większa część nosi dziś nazwę Białoruś

   • Cassubica

    10 stycznia 2018 w 03:25

    Rozumiem, białoruska władza to Mongołowie Papuasi i Hucule, dlatego szczekaczka Biełsat-TV tak bardzo atakuje Białorusinów.

   • Cassubica

    10 stycznia 2018 w 03:35

    Jak by nie było urodziłem się w Polsce i trochę to smutne, patrzeć i słuchać jak w innych krajach wyzywają Polaków od złodziei, oszustów i pijaków.
    Jeszcze za czasów PRL, gdy jeździło się na saksy do cywilizowanych krajów, czy pływało się n statkach pod różną banderą, ci bardziej doświadczeni zarabianiem w Markach i w Dolarach zawsze mówili: Zagranicą lub na statku trzymaj się z dala od Polaków. I tak jest do dziś – ci, ktorzy uciekają od polskiej biedy do cywilizowanych krajów odcinają się od polskich grup, aby nie traktowano ich jako polskich cwaniaczków i złodziejaszków.

  • Darek Odpowiedz

   6 stycznia 2018 w 20:39

   Tak smo wroga jak był wrogi bloger co opisał sojusz Palestyny z Hitlerem? Fakt historyczny ale dostał 6 m-cy więzeinia za wpis „wrogi wobec islamu”! Aha, wiem o co chodzi z tą „wrogością”. Ludy wschodu oraz ostatnio także zachodu lubią traktować prawdę jako coś relatywnego, plastycznego. Jeżeli ktoś mówi jak było, a pewnym kręgom to nie pasuje należy tę prawdę zmodyfikować – postprawda w postcywilizacji. Tak, cywilizacja zachodnia upada na naszych oczach i relatywizm jaki widać tam na każdym kroku jest jednym z powodów jej upadku. Oglądałem kilka programów z BIełsat i były bardzo dobrze osadzone w faktach historycznych, nie to co współczesne produkcje różnych ZDF, DW czy ARD-ów, o rosyjskich nie wspominając.

  • peter Odpowiedz

   8 stycznia 2018 w 15:16

   A ja sie zastanawiam co Cassubica /Robi/na tym forum?

   • Cassubica

    10 stycznia 2018 w 03:29

    Nie ma się nad czym zastanawiać – Cassubica po prostu czyta jak Polacy kipią złością, nienawiścią, chamskimi epitetami i złośliwościami wobec Słowian – Rosjan, Białorusinów. A mnie w polskiej szkole uczyli, że Polacy to ponoć też Słowianie, więc bawi mnie ta zabawa w wylewanie pomyi na innych Słowian w w polskim wykonaniu.

  • księciunio Odpowiedz

   8 stycznia 2018 w 17:36

   Najlepiej łosiu gdybyś się wstydził za siebie, po drugie z ciebie taki Polak jak z koziej d… trąbka kacapie.

   • Cassubica

    10 stycznia 2018 w 03:40

    Ogólnie z Kaszuba i ze Ślązaka taki Polak, jak z Irlandczyka, Szkota, Walijczyka, Kanadyjczyka i Australijczyka Anglik. – wszyscy oni żyją pod butem trzymającej nad nimi bicz królowej angielskiej.
    Tak samo Kaszubi i Ślązacy żyją pod batem Polaków, którzy nie pozwalają nawet na najmniejszą autonomię Śląska i Kaszub.

  • Cassubica Odpowiedz

   10 stycznia 2018 w 03:22

   Białorusinów, których znam nie obchodzi wroga szczekaczka Biełsat-TV, bo cieszą się, że mają pracę, spokojne życie, a białoruskie dzieci nie głodują tak jak polskie. Białorusini, którzy ostatnio u nas gościli w przeciwieństwie do Polaków i Ukraińców i Biełsat-TV nie plują na innych Słowian, bo cenią sobie jedność Słowian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *