Skandal „odwołany”. Pamiątki po Piłsudskim wróciły!

17 kwietnia 2018

Zabytkowa chrzcielnica, z której kapłan zaczerpnął wody, by w grudniu 1867 ochrzcić Józefa Piłsudskiego, a także pamiątkowa tablica informująca o tym wydarzeniu wróciły na swoje miejsce.

Niejaka Apolonia Pietuchowa poinformowała niedawno opinię publiczną, że w sobotę, 14 kwietnia z kościoła w Poniewiórce, zniknęły pamiątki związane z przyszłym Marszałkiem Polski. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj.


Usunięciu – czy może lepiej powiedzieć: ukryciu – obiektów towarzyszyła daleka od pojednawczej wypowiedź proboszcza lokalnej parafii proboszcza Deimantasa Braziulisa, który był łaskaw stwierdzić, że Komendant nie był żadnym świętym. A przepraszam, Antanas był?

Dzisiaj z księdza Braziulisa zeszło – mówiąc kolokwialnie – powietrze i nie był on już tak skory do kontynuowania pseudo-racjonalnej awantury. Co więcej, podkreślił, że w sprawach urządzenia kościoła w Poniewórce „idzie za głosem wiernych”. Bardzo słusznie: vox populi vox Dei.


Telesfor

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *