Rosyjski oligarcha wypowiada posłuszeństwo Kremlowi? Alfa-bank nie chce współpracować z wojskiem z powodu amerykańskich sankcji

5 stycznia 2018

Do niecodziennej sytuacji doszło w rosyjskiej ekonomii, a jednocześnie polityce. Alfa-bank, jeden z największych banków w Rosji, należący do oligarchy Michaiła Fridmana, powiadomił zakłady zbrojeniowe, że przestaje je obsługiwać z powodu amerykańskich sankcji.

Nowe amerykańskie wprowadziły ograniczenia na transakcje z rosyjską zbrojeniówką; amerykańscy eksporterzy chcący handlować z Rosją nie dostaną kredytów lub gwarancji państwowego banku eksportowo-importowego. Rosyjskim firmom objętym sankcjami zamknięto dostęp do kontraktów państwowych w . Do tego rosyjskie firmy i stracą też możliwość długoterminowego kredytowania w bankach amerykańskich. Kredyty będą mogły zaciągać nie na 90 dni ale na 60 dni. rosyjskie będą mogły pożyczać pieniądze na maksimum 14 dni.


– Co robić. Oczywiście wycofaliśmy się z tego – powiedział magazynowi „Forbes” Fridman odnosząc się do współpracy z rosyjskim przemysłem zbrojeniowym.

Sprawę jeszcze bardziej zaciemnia fakt, że wicepremier Dmitrij oświadczył, że Alfa-bank nie obsługuje w żadnym zakresie, przedsiębiorstw sektora zbrojeniowego.


Oprac. MaH, rp.pl, wpolityce.pl

fot. LetterOneGroup, Wikimedia Commons CC, CC BY 2.0

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Rosyjski oligarcha wypowiada posłuszeństwo Kremlowi? Alfa-bank nie chce współpracować z wojskiem z powodu amerykańskich sankcji

 1. beka Odpowiedz

  5 stycznia 2018 w 18:45

  Udzieli kredytu innej (nie bankowej i niezbrojeniowej) instytucji (spólce) a ta udzieli kredytowanie zbrojeniówce. To może byc nawet łańcuszek firm kremmla.
  Nie do wyłapania.

 2. Cassubica Odpowiedz

  11 stycznia 2018 w 04:59

  Kilku rosyjskich oligarchów, którzy wypowiedzieli Kremlowi zasmakowało Syberyjskich Mrozów i Karnych Więzień.
  Szkoda, że w Polsce nie Syberii, kilku cwaniaczków można by zesłać do „pracy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *