Rosyjska Cerkiew popiera wielożeństwo! W Czeczenii je zalegalizują. Żonaty 57-latek żeni się z 17-latką wbrew jej woli (FOTO,WIDEO)

19 maja 2015

Czeczenia_slub5

57-letni wysoki rangą oficer czeczeńskiej milicji z gwardii Ramzana Kadyrowa zmusił do ślubu 17-letnią uczennicę. Nużud Guczygow ma już jedną żonę i dorosłego syna. Władze Czeczenii zapowiadają legalizację wielożeństwa, akceptuje je także rosyjska Cerkwiew prawosławna.

Według informacji rosyjskich mediów, 17-letnia Luiza Goilabijewa nie chciała wychodzić za starszego mężczyznę, w dodatku żonatego. Przeciwna małżeństwu była także jej rodzina. W końcu zostali zmuszeni do wyrażenia zgody po tym jak Guczigow zagroził, że i tak zabierze dziewczynę, a rodzinę spotka zemsta – podawało Echo Moskwy.


W Czeczenii pogróżki ze strony bliskiego przyjaciela dyktatora Ramzana Kadyrowa, który w dodatku sam jest wysokim rangą oficerem tamtejszego MSW, są równoznaczne z wyrokiem śmierci.

Czeczenia_slub8

Nużud Guczygow ma już jedną żonę i dorosłego syna


 

Oficjalnie – zgodnie z rosyjskim prawem – wielożeństwo jest nielegalne. W praktyce w Czeczenii akceptowany jest dawny zwyczaj, który pozwala podstarzałemu „panu młodemu” wykraść dziewczynę z domu rodziców i ożenić się z nią nawet wbrew jej woli.

Zresztą wkrótce wielożeństwo stanie się prawdopodobnie w Czeczenii całkowicie legalne. Zapowiedział to w Gazeta.ru szef administracji Kadyrowa Mahomed Daudow. „Trzeba zalegalizować wielożeństwo. Żeby wszystko było zgodnie z szariatem (prawem islamskim – red.). Jeśli mężczyzna może utrzymać jeszcze jedną żonę to czemu nie?” – mówi przedstawiciel Kadyrowa.

Okazuje się, że również nie ma nic przeciwko wprowadzeniu wielożeństwa! Szef Wydziału Synodu ds. relacji Cerkwi ze Społeczeństwem Wsiewołod w wywiadzie dla Gazeta.ru zrównał je z „tradycyjnym modelem rodziny rosyjskiej”.

„Domaganie się karania ze wielożeństwo podważa tradycyjny model rodziny, gdyż w Rosji w różnym czasie narody żyły według swoich własnych praw i wielożeństwo było dopuszczalne” – uważa przedstawiciel rosyjskiej Cerkwi.

Tymczasem dramat 17-letniej Luizy dopełnił się w czeczeńskiej wsi Bajtarki. Na wesele swojego przyjaciela przybył sam Ramzan , który tańczył na nim lezginkę. A co czuła panna młoda? Wystarczy spojrzeć na jej twarz.

Czeczenia_slub4

Czeczenia_slub6

Czeczenia_slub1

Czeczenia_slub2

Czeczenia_slub3

Czeczenia_slub7

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

6 odpowiedzi Rosyjska Cerkiew popiera wielożeństwo! W Czeczenii je zalegalizują. Żonaty 57-latek żeni się z 17-latką wbrew jej woli (FOTO,WIDEO)

 1. przeciwna Odpowiedz

  19 maja 2015 w 16:07

  uciekaj dziewczyno z tej dziczy!!!!

 2. Tadeusz Odpowiedz

  19 maja 2015 w 17:59

  Czy rosjanie to słowianie? Czy to znaczy że Kadyrow zaczyna rządzić Rosją?

  • Dariusz Odpowiedz

   19 maja 2015 w 22:11

   Nigdy to nie byli Słowianie. To mieszanina różnych narodów w tym Wikingów, Mongołów i innych zbójeckich nacji, co zostało im w genach do dziś. Sory, ale dla mnie to dzicz. Oby to nam się nie wlało na Zachód, bo dobrze nie będzie. Szczególnie my ,Polacy coś o tym wiemy, bo mieliśmy u siebie już nie raz tą swołocz. Choćby dlatego trzeba wspierać takie buforowe państwa jak Litwa, czy Ukraina na bok odkładając animozje i modląc się, żeby zapędy wschodnich bandytów wyhamowały na ziemiach właśnie tych państw.

 3. obrzydliwy Odpowiedz

  20 maja 2015 w 13:31

  Kłamstwa i propaganda antymuzłmańska.W Rosji nie wykonuje się wyroków śmierci i był, to ślub muzułmański, a Muzułmanie praktykują poligamię.

  • Pat Odpowiedz

   25 maja 2015 w 09:59

   Ha ha, jak juz tak czegoś bronisz to czytaj ze zrozumieniem. Być może nie jesteś Polakiem i nie łapiesz kontekstów. Nikt tu nie miał na myśli wyroku śmierci wydanego przez sąd, a le zwykłe morderstwo. Takie wyroki wydaje dowolnie mafia oraz Putin, Kadyrow i kto tam jeszcze czuje się mocny.

 4. gtrf Odpowiedz

  21 maja 2015 w 09:02

  jedyne wyjście to odesłać tego pana w zaświaty…….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *