Rosjanin szturmował polską granicę (WIDEO)

19 lutego 2018

16 lutego w godzinach wieczornych na białorusko – polskim przejściu granicznym w punkcie kontrolnym „Beresowica” rozgrywały się sceny jak z filmu sensacyjnego. 44 – letni Rosjanin próbował szturmem wziąć szlaban, taranując infrastrukturę graniczną samochodem marki fiat z prędkością 12 km/h. To cud, że nikogo nie zabił.

Strona internetowa białoruskiej Państwowej Straży Granicznej informuje, że 16 lutego o godzinie 21.13 pełniący dyżur w punkcie kontroli granicznej w Berestowicy podjęli błyskawiczną akcję, widząc nadjeżdżający z dużą prędkością od strony Brześcia samochód.


Kierowca nie reagował na żadne wysyłane do niego sygnały, więc musieli szybko zdecydować o rozłożeniu kolczatki. Zanim pojazd zatrzymał się na kolcach, wbił się centralnie w zamknięty szlaban. Uszkodzenia samochodu Rosjanina są duże, sam kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń (oprócz siniaków i otarć).

Służba graniczna zwraca uwagę, że w chwili, gdy Rosjanin szturmował granicę, na przejściu granicznym trwała paszportowa, na odprawę czekał autobus pełen pasażerów.


„Zuchwałe i aroganckie działania sprawcy, mogłyby doprowadzić do nieodwracalnych tragicznych w skutkach konsekwencji i dużej liczby ofiar” – czytamy w komunikacie.

Pogranicznicy białoruscy wezwali na miejsce zdarzenia milicję i karetkę pogotowia, ale Rosjanin odmówił hospitalizacji. Przewieziono go do najbliższego punktu medycznego w celu wykonania testów na obecność alkoholu i narkotyków we krwi. Wyniki na razie nie są znane. Strona internetowa granicznej nie podaje informacji, o ewentualnej pomroczności sprawcy.

Obecnie w punkcie kontrolnym działa grupa operacyjna, a obywatel rosyjski przebywa w grodzieńskim areszcie oddziału granicznego. Za umyślne usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy państwowej za pomocą pojazdu mechanicznego, grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

8 odpowiedzi Rosjanin szturmował polską granicę (WIDEO)

 1. Mike Odpowiedz

  19 lutego 2018 w 16:57

  uciekał z russkiego mira ?

  • ktos Odpowiedz

   20 lutego 2018 w 07:41

   Mi sie wydaje ze wiozl pokoj i braterstwo na zachod.

 2. Marek1 Odpowiedz

  19 lutego 2018 w 22:03

  Klasyczna akcja odciągająca uwagę SG od innej Osoby/Osób będącej w trakcie odprawy granicznej. Albo wariat, co jest mniej prawdopodobne …

 3. Abw Odpowiedz

  20 lutego 2018 w 01:16

  JA bym się skupił na autokarze.

 4. Kocur Odpowiedz

  20 lutego 2018 w 08:07

  Faktycznie 12 km/h to zawrotna szybkość :))
  Zwracajmy uwagę na to co piszemy, bo pomyłek rzeczowych i kontekstowych to mamy tutaj wiele i
  często.

 5. mod Odpowiedz

  20 lutego 2018 w 14:21

  czy 12 km/h to duża prędkość ?

 6. zarył Odpowiedz

  28 marca 2018 w 12:26

  Tylko czy tego rosyjskiego gn.oja Białorusini osądzą i wsadzą do więzienia – oto jest pytanie.

 7. as Odpowiedz

  30 kwietnia 2018 w 21:17

  uśmiałem się do łeż… może macie jakiś filmik na YT? ..to musiało lepiej wyglądać niż opisaliście…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *