Rosjanie zatrzymali pięciu ukraińskich rybaków

4 maja 2018

U wybrzeży okupowanego Krymu, w pobliżu Półwyspu Tarchankuckiego, FSB zatrzymała ukraiński statek rybacki z pięcioosobową załogą oskarżając Ukraińców o „nielegalne połowy”.

Na razie nie ma więcej informacji, poza tym, że, jak podaje strona ukraińska, skonfiskowano oprócz jednostki pływającej także sieci, a rybaków zabrano na do „dalszego postępowania”.


Potem macierzystym ukraińskiej jednostki jest Oczakiw.

Przypomnijmy, że wczesną wiosną Ukraińcy zatrzymali statek rybacki, który wypłynął z Krymu i postawili zarzuty jego kapitanowi, który ma obywatelstwo ukraińskie. 


Pozostali członkowie załogi zbiegli na Białoruś na rosyjskich paszportach.

Z kolei w ciągu ostatnich dni doszło do co najmniej kilku przypadków zatrzymania i nękania załóg zagranicznych statków zmierzających do portów ukraińskich przez FSB (w Rosji FSB pełni też rolę służb granicznych).

Oprac. MaH, unian.net

fot. Mykoła Swarnyk, CC BY-SA 3.0

 

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Rosjanie zatrzymali pięciu ukraińskich rybaków

 1. tagore Odpowiedz

  4 maja 2018 w 16:43

  Tego należało się spodziewać,czasami warto się zastanowić nad konsekwencjami swoich działań.
  Utrudnienia w korzystaniu z portów Ukrainy może jej przynieść poważne straty.Wystarczy podniesienie stawek ubezpieczenia.

  • observer48 Odpowiedz

   4 maja 2018 w 19:38

   @tagore
   Spokojnie! W Oczakowie jednostka budowlana US Navy C.B. („Seabees”) od trzech kwartałów buduje ośrodek logistyczny i bazę US Navy. Kacapy będą szczekać, warczeć i wyć, ale ugryźć się nie odważą. Nie ta liga. 🙂 https://www.strategic-culture.org/news/2017/08/14/ukraine-hosts-us-military-permanently-stationed-on-its-soil.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *