Putinowska sfora znów w Polsce

2 maja 2018

Grupa rosyjskich motocyklistów z prokremlowskiego gangu „” po raz kolejny dotarła do Polski w drodze na . 1 maja w konsulacie FR w Brześciu na Białorusi przeprowadzili konferencję prasową, na którą nie wpuścili dziennikarzy Biełsatu, tłumacząc, że to prowokatorzy.

Jak informuje kilkudziesięciu uczestników rajdu motocyklowego pod hasłem „ zwycięstwa – na Berlin”, na  czele z Aleksandrem „chirurgiem” Załdostanowem przybyło 1 maja pod budynek konsulatu Federacji Rosyjskiej w Brześciu. Przed przekroczeniem białorusko – polskiej granicy tradycyjnie już organizują konferencję prasową. Tym razem białoruscy koledzy z oddziału mińskiego, nie wpuścili do budynku ekipy Biełsatu, telewizji nadającej z Polski.


Zołdostanow dziękował białoruskim kolegom za wspaniałe przyjęcie i pomoc okazywaną grupie przez Białorusinów na każdym etapie podróży po tym kraju, podkreślając, że przed nimi trudny etap.

„Ale jesteśmy gotowi na trudności, które czekają na nas w Polsce, w Czechach. Wiemy już o tym – ludzie nas informowali. Dlatego pozytyw dla nas zakończy się na granicy z Brześciem”- powiedział Aleksander Załdostanow.


W środę rosyjska agencja TASS podała, że „Nocne wilki”  przekroczyły białorusko-polską granicę. Powołując się na wypowiedź Dariusza Kaczmarczyka – lidera „Nocnych wilków” w Polsce, agencja poinformowała, że do kraju  nie wpuszczono dwóch Słowaków i jednego Czecha, ale mimo tego incydentu na granicy, rozpoczął się w Polsce bez problemów.

„Nie wjechali ze względu na , porządek i ład publiczny” — powiedział mediom Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Z informacji podawanych przez Straż Graniczną wynika też, że wjechało z Białorusi dwóch obywateli polskich na motocyklach z oznaczeniami Nocnych Wilków i nie można im było tego zakazać, bo oznaczenia te nie są w Polsce zakazane, a polski oddział Nocny Wilków jest oficjalnie zarejestrowany. Rosyjskie oficjalne media twierdzą jednak, że wjechało do Polski 30 członków „Nocnych Wilków”.

1 maja motocykliści odwiedzili , złożyli kwiaty i zapalili świece przy Żołnierzy Radzieckich przy ul. Żwirki i Wigury.

Rajd motocyklowy „Drogi zwycięstwa – 2018”, który wyjechał z Moskwy 22 kwietnia zakończy się 9 maja w Berlinie. Planuje się, że  kolumna przejdzie przez stolicę Niemiec z flagami Zwycięstwa.

Przypomnijmy, że w latach ubiegłych rajd przebiegał w atmosferze skandali. Prokremlowscy motocykliści nie zostali wpuszczeni do Polski.

W 2015 roku białoruskie  przepuściły ich przez granicę, ale polska  cofnęła ich z Terespola. Mimo to, trzech „bajkerów” dotarło do stolicy Niemiec. W 2016 roku polski  oficjalnie poinformował władze w Moskwie, że Polska nie zgadza się na ich wjazd ze względu na ochronę porządku publicznego. Część z nich zdecydowało się na podróż samolotem do Czech i Słowacji, stamtąd wypożyczonymi motorami dotarli do Berlina.

„Nocne Wilki” urządzają demonstracyjny przejazd do Berlina z okazji Dnia Zwycięstwa w II wojnie światowej. Faktycznie jest to jednak  rosyjskiego imperializmu i szowinizmu.

Pod koniec ubiegłego roku, międzyregionalna organizacji „Rosyjscy motocykliści”, znana szerzej jako jako „Nocne wilki”, otrzymała z rosyjskiego MSZ dofinansowanie w kwocie 3,1 mln rubli rosyjskich na projekt „Słowiański świat”, czyli na organizację rajdów motocyklowych i samochodowych wypraw, podczas których ma być „propagowana jedność bratnich, narodów słowiańskich poprzez dyplomację publiczną”.

Kresy24.pl/ba

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

16 odpowiedzi Putinowska sfora znów w Polsce

 1. westinfront Odpowiedz

  2 maja 2018 w 13:29

  Wszystko, co musisz wiedzieć o polskich nocnych wilkach w tym śledztwie dziennikarzy z Ukrainy
  https://zahidfront.com.ua/news/Kremlivskij-xvist-polskix-nichnix-vovkiv.html

 2. peter Odpowiedz

  2 maja 2018 w 13:42

  Nie wpuscili dziennikarzy Bielsatu bo Chirurg bal sie nastepnej /wtopy/
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=AvF_2LWsb0w

  • Polak z Białorusi Odpowiedz

   3 maja 2018 w 00:08

   Dzięki za podany link. Myślałem że w Polsce takich „użytecznych idiotów brak”….myliłem się….To są Polacy? Nie do wiary!

   • Polak z Białorusi

    3 maja 2018 w 00:11

    Kieruję westinfrontowi, ale petrowi też dzięki za link

 3. Kresowiak Odpowiedz

  2 maja 2018 w 21:10

  I komu to przeszkadza? Mi, absolutnie nie. Demokracja powinna być odpowiedzialną i dojrzałą.

  • pol Odpowiedz

   3 maja 2018 w 09:14

   Sprzedawczykom i Zdrajcom nic nie przeszkadza aby sprzedać za pieniądze swój kraj !

 4. rumo Odpowiedz

  2 maja 2018 w 22:15

  Interesuje Mnie jedno: dlaczego Rząd Niepodległej Polski godzi się na to, żeby kryminalna banda z rosji co roku przekraczała granicą Naszego Kraju i sobie tutaj hasała do woli?

  • Kresowiak Odpowiedz

   3 maja 2018 w 11:33

   Banda siedzi w więzieniu, a ludzie wolni różnią tych od niewolników, że się poruszają po całym świecie tak, jak im się to chce i jak się im podoba, rumo!

   • Polak z Białorusi

    5 maja 2018 w 19:32

    Peter podał link https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=AvF_2LWsb0w
    Jeżeli nie rozumiesz po rosyjsku, to przekażę ci treść: dziennikarz pyta „nocnego wilka-przewódce, -czy pan wie że ZSRR i Niemcy faszystowskie były sprzemieżeńcami i rozebrały Polskę? Ten odpowiada- Popatrzcie na niego, oto ofiara propogandy zachodniej i …..odpycha go, mówiąc, -spadaj stąd!”
    Piszesz”Portal kresy24 dzisiaj jest śmietniskiem antyintelektualnym łączącym ksenofobów i osoby skrajnie nacjonalistycznie nastawione, osoby wyrażające swe poglądy w sposób chamski i ordynarny.”Odpowiadam, portal przedstawiający poglądy nacionalistyczne nie może być śmietnikiem z prostej przyczyny, bo nacionaliści równoznaczne patrioci. A skrajnie nacionalistyczne, cóż ,z takimi rozmawiamy też spokojnie .Oprócz kilku trollików i ciebie, Kresowiaku, nie zauważyłem tu chamstwa, kłamiesz,”intelektualista”. Nie jesteś trollem, ale takiego „użytecznego idiota” widzę po raz pierwszy

 5. Polak z Białorusi Odpowiedz

  2 maja 2018 w 23:47

  Wyrzucił bym tych gnojków z Polski….

  • Kresowiak Odpowiedz

   3 maja 2018 w 11:49

   „wyrzuciłbym” – pisze się razem, Polaku z Białej Rusi.

   • Emeryt

    3 maja 2018 w 19:07

    Nie powinieneś pisać Kresowiaku w ten sposób.
    Deprecjonujesz nie interlokutora tylko siebie. Białoruś to nie tożsamo z Białorusią.

   • Emeryt

    3 maja 2018 w 19:48

    Nie powinieneś pisać Kresowiaku w ten sposób.
    Deprecjonujesz nie interlokutora tylko siebie.
    Biało ruś to nie tożsamo z Białorusią.

   • Kresowiak

    4 maja 2018 w 09:59

    Panie emerycie, Tobie to się tylko wydaje, bo nazwa państwa Białoruś bierze swój początek od Białej, Czarnej Rusi i Żmudzi. To po pierwsze.

    Po drugie, mam dosyć na tym portalu nienawiści i wyrazów typu „gnojki” w stosunku do naszych sąsiadów etc.

    Portal kresy24 dzisiaj jest śmietniskiem antyintelektualnym łączącym ksenofobów i osoby skrajnie nacjonalistycznie nastawione, osoby wyrażające swe poglądy w sposób chamski i ordynarny.

   • Polak z Białorusi

    5 maja 2018 w 18:55

    Znam jak się piszę , tak wyszło, mądralu, Kresowiaku …z „skąd”?

 6. pol Odpowiedz

  3 maja 2018 w 09:16

  Raz dwa trzy Moskiewskie Psy ! ! ! Raz Sierpem Raz Młotem w Czerwoną Chołote !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *