Przerwało rurociąg! Rosyjskie miasto zalane ropą, rzeka Ob zagrożona (FOTO)

30 czerwca 2015

Rosja_zalana_ropa3

Fala ropy naftowej z przerwanego rurociągu zatopiła 130-tysięczny Nieftiejugansk w Okręgu Chanty-Mansyjskim na Zachodniej Syberii – podają lokalne rosyjskie agencje. Zagrożona może być wielka rzeka Ob.

Najsilniej zanieczyszczony obszar przekroczył już 10 ha. Ropa miesza się z wodą stojącą w mieście po ostatniej powodzi i przedostaje na kolejne tereny. Z kranów w mieszkaniach leci śmierdząca brunatna maź. Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych próbuje likwidować skutki katastrofy ekologicznej, na razie z niewielkim skutkiem.


Wcześniej zatopiła też inne „naftowe” miasta w regionie – Surgut i Niżniewartowsk. „Mało że nas już zatopiło wodą, to teraz jeszcze ropą. Teraz już ani się nie wykąpiemy, ani ryb nie będzie, ani nic na działkach nie wyrośnie” – pisze na portalu społecznościowym Jewgienija Czernowa z Nieftiejuganska.

Zrozpaczeni mieszkańcy błagają o pomoc Władimira Putina. Piszą, że miejscowe władze nie robią nic, żeby zlikwidować skutki wcześniejszej powodzi i obecnego pęknięcia rurociągu. Przerwany należy do koncernu „”. Jego przedstawiciel zapewnia, że koncern robi wszystko, aby powstrzymać przedostanie się ropy do dopływów wielkiej syberyjskiej rzeki Ob.


Rosja_zalana_ropa6

Rosja_zalana_ropa7

Rosja_zalana_ropa8

Rosja_zalana_ropa1

Rosja_zalana_ropa2

Rosja_zalana_ropa4

Rosja_zalana_ropa5

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

18 odpowiedzi Przerwało rurociąg! Rosyjskie miasto zalane ropą, rzeka Ob zagrożona (FOTO)

 1. Kowal Odpowiedz

  30 czerwca 2015 w 12:29

  A wstawienie reklamy wody mineralnej, między wersami jest genialne…

  • Ożeu Odpowiedz

   30 czerwca 2015 w 13:38

   Ja mam reklamy sklepu żeglarskiego i tańszych lotów. 🙂

  • Lechu Odpowiedz

   30 czerwca 2015 w 18:51

   Ja mam reklamy dywanów.

 2. Bussu Odpowiedz

  30 czerwca 2015 w 12:39

  Sowiet zniszczy naszą planetę. Tyle syfu, głupoty ,co tam, nie ma nigdzie indziej na świecie. Morza zatruwają wrakami okrętów podwodnych, miasta ropą i odpadami z elektrowni atomowych. Wypalają trawy , a przy okazji spalają tysiące hektarów lasów wraz ze zwierzętami. Paranoja ! Na świecie zdarzają się różne katastrofy, ale u Sowietów jest tego bardzo dużo i na olbrzymią skalę. Mózgi przeżarte samogonem ,więc nic dziwnego.

 3. Laila Odpowiedz

  30 czerwca 2015 w 12:42

  Sowiectwo nigdy nie potrafiło racjonalnie ,prawidłowo korzystać z bogactw naturalnych. Gdyby przesiedlić ich na Saharę ,po roku zabrakło by tam piachu.

 4. PutlerKonus Odpowiedz

  30 czerwca 2015 w 12:46

  W Mordorze to nic dziwnego.

 5. maciek Odpowiedz

  30 czerwca 2015 w 12:59

  Jeszcze Putina o pomoc błagają? No cóż.. Szkoda mi ich, ale sami są sobie winni. Dobry niewolnik może jedynie błagać.

 6. Piotr Bezgłow Odpowiedz

  30 czerwca 2015 w 15:31

  Slava Rosija

 7. Baca Odpowiedz

  30 czerwca 2015 w 15:52

  taka wodzicka z ropką jest dobro na trawienie a ruski są twarde to wszystko strawią hej

 8. JURIJ RUSKI BANDYTA Odpowiedz

  30 czerwca 2015 w 15:56

  KOMUNISTYCZNEGO WARCHOŁA ZAWSZE ZNISZCZĄ TECHNIKA I PRZYRODA PONIEWAŻ KOMUNISTYCZNY WARCHOŁ ZNA SIĘ JEDYNIE NA WIECOWANIU… })

 9. współczuję Odpowiedz

  30 czerwca 2015 w 17:09

  Mimo wszystko szkoda mi ich – ani wody się napić, ani się umyć. Nie wiem jak w Rosji, ale u nas jest coraz cieplej, jeżeli u nich też będzie gorąco, to naprawdę współczuję.

  • Lechu Odpowiedz

   30 czerwca 2015 w 18:54

   To się na syberii stało. Dopiero co zima puściła.

 10. miki Odpowiedz

  30 czerwca 2015 w 17:23

  To fakt ludzie tam są jacyś zdecydowanie mniej odpowiedzialni. Ostatnio była informacja odnośnie czystości Bałtyku w tym roku-Bałtyk byłby dużo czyściejszy niż w latach poprzednich ,ale nie jest – a to za sprawą czego?-ano ruskiego Obwodu Kaliningradzkiego. Mniemam ,że gdyby pierwszego spotkanego na ulicy ruska spytać o ochronę środowiska wzruszyłby ramionami nie wiedząc o co biega……..i po co się tym zajmować. Zastanawiam się ile śmieci pozostawili po sobie w kosmosie?

 11. ltp Odpowiedz

  30 czerwca 2015 w 19:15

  I jak tu teraz zacier nastawić, jak woda ropą waniajet?

 12. Przemek Odpowiedz

  2 lipca 2015 w 08:39

  a biedni zwykli ludzie muszą w tym wszystkim egzystować! Masakra! Nie wyobrażam sobie żyć w takim kraju z rodziną. W Polsce nie jest łatwo, trzeba się użerać na każdym kroku, ale tam? To jakiś niepojęty surrealizm. Współczuję Wam Rosjanie. Naprawdę nie macie łatwo. Wy zwykli zjadacze chleba, którzy na co dzień musicie walczyć o przetrwanie w paszczy niedźwiedzia. Życzę Wam normalności, o którą my również wytrwale walczymy. Czy kiedyś Słowianie doczekają się dostatniego kawałka ziemi?

  • amur-49 Odpowiedz

   20 grudnia 2015 w 17:39

   Nie wiem o co Ty, Przemku musisz się „użerać na każdym kroku”, ale ja się jakoś użerać z nikim i o nic nie muszę. Fakt, skoro mimo inżynierskiego wykształcenia od kilkunastu lat pracuję jako ochroniarz (od paru miesięcy dorabiam tylko do emerytury), to nie jest to zbyt pozytywny przejaw naszej rzeczywistości, ale jakoś sobie radzę i wielce nieszczęśliwym się nie czuję. A Rosjanom rzeczywiście głęboko współczuję. A zwłaszcza tym niezbyt licznym, którzy poczuwają się do wstydu za bandyckie poczynania ich ojczyzny. Jak ja bym się czuł, gdyby Polska wykazała się takim jak Rosja nie po raz pierwszy – międzynarodowym barbarzyństwem.

 13. lord Odpowiedz

  2 lipca 2015 w 11:08

  smiecie srodowisko niszcza ta cala ropa

 14. mordziaty Odpowiedz

  9 lipca 2015 w 01:12

  Pięknie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *