Pravda.Ru: Białoruś nas obraża, nie po drodze nam razem!

27 kwietnia 2018

Rosyjskia gazeta Pravda.Ru,  spadkobierczyni sowieckiej gazety „Prawda” opublikowała artykuł, w którym nie zostawia suchej nitki na sojusznikach Rosji z Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej (EAUG). Autorka oskarża , że ta zainteresowana jest wyłącznie rosyjskimi surowcami, a gdy potrzebuje realnego wsparcia, na solidarność Mińska liczyć nie może. Te same zarzuty dotyczą Armenii i Kazachstanu.

Pravda.Ru piórem Liubow Stiepuszowej sufluje rosyjskiemu przywództwu, by porzuciło wiarołomnych sojuszników, a wówczas Rosja stanie się wreszcie silniejsza.


Autorka materiału podliczyła, że odkąd Białoruś wybiła się na rzekomą , Rosja wpompowała w nią ok. 100 miliardów dolarów. Tymczasem apetyt białoruskiego przywództwa wciąż rośnie, a gdy przychodzi do wypełniania sojuszniczych zobowiązań – chętnych brak.

Co więcej, Prawda.Ru uważa, że Białoruś celowo obraża Rosję, by przypodobać się Stanom Zjednoczonym.


Nie spodobało się też rosyjskiej  gazecie, że podczas swojego ostatniego przemówienia Aleksander w sposób zawoalowany nazwał Władimira Putina …„kogutem”.

Rzeczywiście, Łukaszenka podczas orędzia do narodu i parlamentu, tak mówił o sytuacji w Syrii: „Wy tam jak koguty chodzicie po tym terytorium jeden za drugim. Co, siłę swoją demonstrujecie?”

Dostało się też od „prawdy” szefowi białoruskiego MSZ Uładzimirowi Makiejowi za zbyt ostrożną reakcję w tzw. sprawie Skripala.

„Kiedy rozpoczęło się „” w sprawie Skripala, odbył w dniach 27-28 marca wizytę w Londynie, gdzie prowadził rozmowy z organizacjami eksperckimi, które przygotowują rekomendacje, jak przeciwstawiać się Rosji. A w tej sytuacji logika nakazywałaby wydalić z Mińska dyplomatów brytyjskich i amerykańskich”  – pisze Pravda.Ru.

Według autorki artykułu, ​​takie zachowanie Białorusi może tłumaczyć jedynie nadzieją na zniesienie statusu reżimu dyktatorskiego, przyjęcie do Rady Europy i zniesienie sankcji.

„Tacy sojusznicy nie są potrzebni Rosji, a pieniądze, które Kreml im zapewnia, lepiej spożytkować na rozwój Dalekiego Wschodu”- podsumowuje gazeta i proponuje „pozwolić dziewkom na wydaniu, wydać się za mąż na Zachodzie”.

„Rozczarowanie Zachodem nastąpi szybko, i w konsekwencji Białoruś, i same poproszą o możliwość powrotu. Rosja ich przygarnie, ale na zupełnie innych warunkach”.

Kresy24.pl/ba

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

6 odpowiedzi Pravda.Ru: Białoruś nas obraża, nie po drodze nam razem!

 1. Sarmata Odpowiedz

  27 kwietnia 2018 w 18:35

  no masz… kacapia ma tylko wrogów – czyli kraje wolne od niej i niewolników – czyli jej tzw „przyjaciół” – oni nie znają innych form „znajomości”… na pewno będą „silniejsi” jak się w „sobie zamkną” … oby tak udało im się „wzmocnić” już trwale….

 2. Polak z Białorusi Odpowiedz

  27 kwietnia 2018 w 23:03

  Jak to po mistrzowsku gra Łukaszenko na polu międzynarodowym, niby cygan , który skradł konia u pewnego gospodarza, a potem temu samemu gospodarzowi konia sprzedał…ale cygan zawsze się zostanie cyganem, będzie wszystkich nabierał

 3. rafi Odpowiedz

  28 kwietnia 2018 w 00:36

  ruskie marzyciele a do czego ta Białoruś chciałaby powrotu do ruskiego syfu i dojenia tego kraju przez ruskich troli !!

 4. jerkrs Odpowiedz

  29 kwietnia 2018 w 08:19

  Putin penie już zauważył ,ze wschodnia granica Białorusi, Ukrainy, Estonii i Łotwy to granica I Rzeczpospolitej Polskiej, brak jest w niej jeszcze tylko chwilowo województwa smoleńskiego, które powinno być wcielone do Białorusi. Całość to docelowo V Rzeczpospolita.

 5. wilczek lech Odpowiedz

  29 kwietnia 2018 w 17:29

  Tak, tak, niech rosja porzuci sojuszników i wtedy „sojusznicy” uwolnią się od bandyckiego państwa rosyjskiego i narody osiągną wreszcie święty spokój od kacapstwa. Tego chcemy wszyscy.

 6. Jarema Borowiecky Odpowiedz

  1 maja 2018 w 12:19

  haha moskale to mają dobre humory, ale sie uśmiałem …hahah

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *