Poroszenko: nie pukamy do drzwi NATO z pustymi rękami

27 kwietnia 2018

Zdaniem prezydenta Petra Poroszenki „wzrost siły bojowej armii ukraińskiej jest ważkim argumentem przemawiającym za pełnoprawnym uczestnictwem Ukrainy w Sojuszu Północnoatlantyckim”.

Słowa ta padły na Placu Sofijskim w Kijowie podczas  ceremonii nadania stopni oficerskich absolwentom Akademii Państwowej Służby Granicznej.


„Nasza siła i moc są mocnym argumentem przemawiającym za pełnym członkostwem w Sojuszu Północnoatlantyckim. Pukamy do drzwi , ale nie robimy tego z pustymi rękami” – powiedział prezydent. Przypomniał również, że według raportu centrum analiz wojskowych Global Superpower Ukrainy znalazły się w gronie 10 najpotężniejszych armii w Europie.

„Na chwilę obecną plasujemy się na ósmym miejscu w rankingu krajów europejskich i na pierwszym wśród krajów starego kontynentu niebędących w NATO”. Członkostwo w Pakcie dałoby nam dodatkowe korzyści i w efekcie wyniosłoby nas jeszcze wyżej” – stwierdził.


Jednocześnie prezydent podkreślił, że jakkolwiek rosyjska nie została uwzględniona w europejskim rankingu, to nie należy zapominać, że według zestawienia światowego sporządzonego przez ośrodek Global Superpower, plasuje się ona na drugim miejscu pod względem wielkości, ustępując jednie armii amerykańskiej.

Telesfor

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

7 odpowiedzi Poroszenko: nie pukamy do drzwi NATO z pustymi rękami

 1. Stanisław Odpowiedz

  27 kwietnia 2018 w 14:57

  Droga Polski w „pantałykach”:
  – 1989 – przemiana ustrojowa
  – 1993 – wycofanie wojsk rosyjskich z RP
  – 1994 – przystąpienie do programu partnerstwo dla pokoju
  – 1999 – przystąpienie do NATO.
  Słowa kluczowe to kompatybilność oraz interoperacyjność pionów dowodzenia i łączności.
  Obecnie 3 bataliony na Ukrainie są gotowe do współpracy z wojskami NATO.
  Jak pokazuje wojna na Donbasie ukraińska armia ma problem z interoperacyjnością własnych struktur (duże straty od ognia własnego są tego efektem).
  Póki co potęga armii ukraińskiej jest nieweryfikowalna. Czas pokaże co dalej. Oczywiście dla nas korzystniej jest gdy to Ukraina będzie państwem „frontowym”, jednak obawiam się tutaj zdecydowanych działań Rosji.
  поживем увидем jak mówią w Berlinie.

  • observer48 Odpowiedz

   28 kwietnia 2018 w 01:39

   Zgadzam się. Oprócz tego armia Ukrainy jest nafaszerowana kacapską agenturą, niczym babka wielkanocna rodzynkami i w chwili obecnej nadaje się do NATO, jak krowa pod siodło.

  • KazimierzS Odpowiedz

   29 kwietnia 2018 w 13:59

   Ukraińska armia jest obecnie bardzo silna. Gdyby nie NATO i nasze F-16 to nie mielibyśmy dużych z nimi szans:(.

   • observer48

    1 maja 2018 w 22:05

    @KazimiwerzS
    Armia Ukrainy przewyższa polskie siły zbrojne tylko liczebnością, bo jej uzbrojenie, wyszkolenie i dyscyplina są dużo gorsze, niż w Polsce. Nie zapominajmy też, że armia kacapska w Donbasie to też w dużej mierze wiecznie pijana i nafaszerowana narkotykami hoota z poboru i miejscowe żule.

 2. grzego. Odpowiedz

  29 kwietnia 2018 w 14:03

  Sile i moc pokazali banderlandy oddajac Krym bez wystrzalu i przechodzenie na strone rosjska bez walki.O nato zapomnijcie , bo amerykanie nie wierza bylym demoludom.Vide:Amerykanie nie dali kodow dla polskich F16.

 3. andra Odpowiedz

  29 kwietnia 2018 w 17:21

  Wszystko to jest prawda. Ale należy życzyć sobie, żeby Ukraina doprowadziła swoją armię, społeczeństwo i gospodarkę do stanu kwitnącego tak, żeby można było wspólnymi siłami zniszczyć wrażą rosję, która jak wiadomo jest siedliskiem wszelkiego zła.

  • observer48 Odpowiedz

   3 maja 2018 w 03:43

   @andra
   RoSSja zniszczy sama siebie, jeśli zachodnie sankcje zostaną utrzymane i w razie potrzeby nałożone nowe. RoSSja oprócz tego jest w zapaści demograficznej, bo jej etniczna, kacapska populacja gwałtownie się starzeje i kurczy. Na dzień dzisiejszy liczba muzułmanów w faszystowskiej Federacji RoSSyjskiej przekracza 20% całkowitej liczby ludności i gwałtownie rośnie. Wystarczy RoSSję odizolować i spokojnie czekać, aż sama zdechnie z wyczerpania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *