Polacy z Lidy pamiętają o swoich bohaterach

26 kwietnia 2018

20 kwietnia kilkudziesięciu członków Oddziału Związku Polaków na Białorusi z Lidy wzięło udział w uporządkowaniu miejscowego cmentarza katolickiego i znajdującego się obok cmentarza wojskowego, zwanego Cmentarzem Lotników.  


Jak poinformował portal znadniemna.pl, na akcję sprzątania cmentarza Lidy przybyli całymi rodzinami. Byli dziadkowie z wnukami, rodzice z dziećmi, szkolna, , a także dzieci specjalnej troski, dla których udział we wspólnym przedsięwzięciu patriotycznym miał ogromne znaczenie wychowawczo-terapeutyczne.


W ciągu kilku godzin wytężonej pracy uczestnikom akcji udało się posprzątać teren wokół zabytkowej kaplicy św. Barbary, wokół Krzyża Katyńskiego, a także grobów żołnierzy i lotników na cmentarzu wojskowym. Na tym ostatnim uczestnicy akcji ze szczególną starannością usunęli z nagrobkowych krzyży starą, odstającą farbę i pofarbowali na nowo. Trawnik na Cmentarzu Lotników został wysprzątany od liści i śmieci.

Po zakończeniu akcji, jej uczestnicy zapalili znicze na grobach żołnierzy i odmówili w intencji spoczywających na cmentarzu Polaków modlitwę .

Irena Biernacka z Lidy, zdjęcia Aleksego Gila

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *