Po pięciu latach przerwy wraca „Biuletyn IPN”!

6 lutego 2017

W liczącym 200 stron piśmie są m.in. artykuły o tzw. zbiorze zastrzeżonym, w tym o odtajnionych dokumentach dot. wywiadu PRL w Rzymie. Czytelnicy poznają też fragmenty nieznanego do tej pory pamiętnika babci „Inki”.

„Biuletyn kierujemy do osób zainteresowanych najnowszą historią Polski. Chcemy dotrzeć do dojrzałego czytelnika – bez względu na wiek, profesję, środowisko – rozumiejącego konieczność wpisania się w długi ciąg pokoleń wiernych wartościom łacińskiej cywilizacji, w której trwamy od 1050 lat” – podkreślił w słowie do czytelników prezes Jarosław Szarek. Wyraził też nadzieję, że „Biuletyn ” wpisze się w potrzeby młodego pokolenia, które w ostatnich latach coraz bardziej interesuje się historią Polski.


Liczący 200 stron „Biuletyn IPN” będzie dostępny od wtorku w placówkach Poczty Polskiej, w sieci EMPiK oraz w księgarniach IPN. Do pisma dołączona jest płyta DVD z filmem „Człowiek Boga” o ks. Władysławie Bukowińskim.

Pierwszy numer „Biuletynu IPN” ukazał się w lutym 2001 r. Przez dekadę pismo było najbardziej rozpoznawalną marką Instytutu Pamięci Narodowej. Po grudniu 2011 r. biuletyn zastąpiono czasopismem „Pamięć.pl”, również adresowanym do miłośników historii (miesięcznik ten był związany z portalem edukacyjnym IPN). (WIĘCEJ)


Kresy24.pl/Dzieke.pl (PAP)

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *