OMON spacyfikował koncert w Mińsku. 50 osób zatrzymano

16 października 2017

W sobotę 14 października w Mińsku rozpędziła białoruskich i rosyjskich zespołów, mających zagrać w ramach Minsk Edge Day 2017. Zatrzymano wszystkich uczestników imprezy, w tym muzyków.

Wśród 50 zatrzymanych są Wiaczesław Kosinierow i Maksim Piekarski. Ten ostatni zdążył zadzwonić do prawników z z informacją, że jest wieziony na komisariat. W więźniarce, do której został wepchnięty, milicja kazała położyć się wszystkim na podłogę, i przystąpiła do pałowania.

Korespondent „Biełsatu”, który był obecny na imprezie powiedział, że pod budynek w którym odbywała się impreza, ok. godz. 19 podjechały trzy , wysiedli w nich zamaskowani . Wszystkim kazali stanąć pod scianami w rokroku i zaczęli mocnocno bić. Tych, których rozpoznawali, a także muzyków i cudzoziemców odprowadzali na bok, w sumie około 70 osób. Później połowa została zabrana na milicję, a pozostałych zwolniona bez sporządzania protokołów.

Przebieg sobotnich wydarzeń potwierdziła dziennikarka Irina Arechowskaja, która również znajdowała się wśród zatrzymanych. Powiedziała Viasnie, że zanim wepchnięto ją do samochodu, funkcjonariusz -u kazał jej stanąć w rozkroku, i dotkliwie ją pobił.

Jak podaje portal kyky.org, na chwilę obecną wiadomo, że do aresztu na Akrestina trafiło 10 osób.


Dziennikarze zgodnie potwierdzają, że wśród uczestnikó koncertu byli głównie antyfaszyści i zwolennicy filozofii Straight Edge – hardkorowej subkultury, opierającej się na filozofii buntu przeciwko społeczeństwu a przede wszystkim odrzucających , , tytoń, kawę, jak również rozwiązłość seksualną.

 Sobotni , był wymierzony w anarchistów. W minionym tygodniu za kratki trafił historyk, badacz ruchów anarchistycznych z Rosji Piotr Riabow. Zanim trafił do aresztu zatrzymany był najpierw w Grodnie, gdzie pojechał z wykładem, a potem w Baranowiczach. Aresztowano go pod zarzutem drobnego chuligaństwa. Pod koniec września w mieszkaniach mińskich anarchistów miały miejsce rewizje.

Kresy24.pl/fotо: spring96.org/AB


 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi OMON spacyfikował koncert w Mińsku. 50 osób zatrzymano

  1. Tadeusz Odpowiedz

    17 października 2017 w 08:10

    To jest FASZYZM.

  2. JBWA Odpowiedz

    17 października 2017 w 14:29

    Akurat zwalczanie lewaków siejących ferment jest zdroworozsądkowe, nie jest mi szkoda bojówkarzy z antify, szkoda mi było działaczy Białego Legionu, kiedy były czystki przeprowadzone przeciwko nim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *