Nawalny wzywa do bojkotu wyborów prezydenckich, Kreml mu grozi

28 grudnia 2017

Po tym, jak rosyjska państwowa komisja wyborcza zakazała startu w marcowych wyborach prezydenckich liderowi pozasystemowej opozycji Aleksiejowi Nawalnemu, ten wezwał do bojkotu wyborów i do udziału w serii organizowanych przez jego sztab demonstracji przeciwko wyborom.

Rzecznik Kremla Dmitrij pytany na konferencji prasowej o Nawalnego mówił, że państwo posiada „odpowiednie agencje, które, jak wiecie, sprawdzają takie apele i plany, by sprawdzić czy są zgodne z prawem.” – Nie ma wątpliwości, że to zostanie dopilnowane – podsumował.


Według sondaży ma ok. 80 proc. poparcia, ale głównym celem Kremla podczas tych wyborów prezydenckich jest uzyskanie dla Władimira Putina poparcia przy jak najwyższej frekwencji, tak by uzyskał mocną legitymację.

Rosyjska komisja wyborcza, odrzucając kandydaturę Nawalnego, gdyż został on skazany kilka lat temu za rzekome przestępstwa gospodarcze, jednocześnie zaakceptował kandydaturę Kseni , która deklaruje, że chce być kandydatem „przeciw wszystkim”. O Nawalnym i czytaj między innymi tutaj.


Tymczasem rosyjski gospodarczy dziennik „Wiedomosti” uznał Aleksieja Nawalnego za „człowieka roku”.

Oprac. MaH, reuters.com

fot. Jewgienij Isajew, CC BY 2.0

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *