Nacjonalistyczna akcja w Kijowie pod hasłem „Śmierć Rosji” (WIDEO)

19 lutego 2018

W Kijowie przedstawiciele organizacji nacjonalistycznych przeprowadzili akcję pod hasłem „Śmierć Rosji”. Poleciały szyby w biurach rosyjskich przedstawicielstw. nie reagowała.

Jak informuje korespondent UNIAN, uczestnicy akcji liczącej ponad 100 osób przeszli centralnymi ulicami miasta pod przedstawicielstwo Rossotrudniczestwo (rosyjskiej Federalnej Agencji do spraw , Rosjan mieszkających za granicą i międzynarodowej współpracy humanitarnej). Brali w niej udział członkowie OUN, Białego Młota, Zgromadzenia Społeczno-Narodowego, Czarnego Komitetu i Komitetu ds. Uwolnienia Więźniów Politycznych.


Przed rozpoczęciem marszu, przywódca „Ochotniczego ruchu OUN” Nikołaj Kochaniwskij wezwał uczestników, aby nie wdawali się w starcia z organami ścigania.

Rzeczywiście, mimo iż tłum obrzucił kamieniami przedstawicielstwa Sbierbanku i Alfa Banku oraz  budynek Rossotrudniczestwa, nikogo nie próbowali zatrzymywać i nie podejmowali żadnych działań wobec aktywistów.


Uczestnicy marszu domagali się „wyrzucenia rosyjskich instytucji” z Ukrainy.

Maszerując z Majdanu Niepodległości, rzucali kamieniami w okna oddziału Alfa Bank na Chreszczatyku, który był strzeżony przez kordon funkcjonariuszy.

„Chcemy raz jeszcze przypomnieć naszemu odwiecznemu wrogowi, że ani w Kijowie, ani w Donbasie, ani w całej Ukrainie nikt ich nie oczekuje. Być może oczekuje na nich władza – instytucje finansowe moskiewskich okupantów, którzy działają (na Ukrainie), , siedziby kolaborantów Rossatrudniczestwo, – przeciwko którym protestujemy, i wzywamy wszystkich do wyrażania sprzeciwu” – mówił Kochaniwskij.

Uczestnicy marszu powybijali szyby w oddziale Sbierbanku, po czym obrzucili kamieniami siedzibę Rossotrudniczestwa i zostawili na niej napis „Śmierć Rosji”. Policja nie reagowała.

W niedzielę 18 lutego minęła czwarta krwawych walk między demonstrantami a milicją, które trwały przez cały dzień.

W 2014 roku podczas zamieszek zginęło 20 osób, a rannych zostało 200. Był to jeden z najbardziej krwawych dni rewolucji, w której ogółem życie straciło około 100 ludzi. W wyniku protestów na Majdanie obalili Janukowycza. Trzy dni po strzałach w Kijowie zbiegł on z kraju i do dziś ukrywa się w Rosji. Zleceniodawcy i sprawcy zabójstw demonstrantów dotychczas nie zostali ukarani.

Kresy24.pl/ab

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

6 odpowiedzi Nacjonalistyczna akcja w Kijowie pod hasłem „Śmierć Rosji” (WIDEO)

 1. Basia Odpowiedz

  19 lutego 2018 w 16:56

  Gdyby Ukraińcy nie korzystali z rosyjskich banków to one same by się zamknęły i wyniosły. Ten „protest” to zwykłe chuligaństwo i wandalizm. To pokazuje jak chroniona jest na Ukrainie zagraniczna własność prywatna.

  • pol Odpowiedz

   20 lutego 2018 w 20:06

   Gdyby putler mial honor to nie był by kłamcą , gdyby rosianie mieli honor to nie napadli by na krym , a na temat ruskich banków trzeba mieć troszke wiedzy ! dlaczego są na Ukrainie i jaki jest ich cel funkcionowania ! ale takie informacie są obce ruskim trolom ! im wystarczy propaganda ! he he he myślenie samodzielne to coś co dla kacapow jest pojęciem abstrakcyjnym !.

   • lew

    26 lutego 2018 w 08:02

    @pol, Krym rosyjski od 1783r. Jak mozna napasc na swoje terytorium.

 2. tagore Odpowiedz

  19 lutego 2018 w 19:33

  Teatr przed wyborami,bez znaczenia.

 3. observer48 Odpowiedz

  20 lutego 2018 w 04:55

  Jedni warci drugich, ale to dobrze dla Polski, bo niezbyt silna i skłócona z RoSSją Ukraina to wymarzony sąsiad .

 4. graba Odpowiedz

  28 marca 2018 w 23:04

  Cóż, Rusini (Ukraińcy) rozwalili I.Rzeczpospolitą Polską w wiekach XVII. – XVIII., teraz przyszła kolej na rosję – też ją rozwalą. I nie będzie „pomyłujsa”…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *