Na Zakarpaciu Ukrainiec zmusił Polaka do wywieszenia flagi UPA (WIDEO)

9 lutego 2018

Portal obozrevatel.com publikuje film z Polakiem w „roli głównej”, nakręcony we wsi w okolicy Jaremczy. Widzimy na nim jak właściciel pensjonatu zmusza swojego gościa z Polski, do wywieszenia czerwono – czarnej flagi. Na filmie padają groźby karalne.


Z materiału dowiadujemy się, że przebywał na feriach zimowych w w obwodzie iwanofrankiwskim, w wiosce Mikuliczyn. Kiedy turysta spostrzegł, że na budynku, w którym miał zamieszkać powiewają dwie flagi, niebiesko – żółta i czerwono – czarna, bez chwili namysłu ściągnął tę drugą, symbolizującą ukraińskich nacjonalistów.

Właściciel pensjonatu widząc to, natychmiast zażądał od gościa z Polski, by wróciła na miejsce. Nasz rodak próbuje odmówić, ale gospodarz mu zagroził, zapowiedział, że do pomocy wezwie chłopaków z ATO ( z Donbasu), a wtedy ci już się z nim odpowiednio rozprawią.


„Dawaj, dawaj, bo cię zaraz rozpie….”, krzyczy gospodarz popędzając wciąż Polaka.

Nagranie, na którym widać reakcję właściciela hoteliku opublikował na Facebooku Bogdan Bratkow (być może właściciel pensjonatu).

„Podnieś ją do góry, tak jak było, żeby wisiała tak jak żółto – niebieska”. Dobrze! Dawaj – dawaj! A to zaraz ATO-wcy przyjadą, chłopcy, to ty tam i zostaniesz. Ot Polacy podnieśli nam  czerwono – czarną flagę”, – z satysfakcją odnotował gospodarz.

Kresy24.pl/obozrevatel.com/ab

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

59 odpowiedzi Na Zakarpaciu Ukrainiec zmusił Polaka do wywieszenia flagi UPA (WIDEO)

 1. Szachrajew Odpowiedz

  9 lutego 2018 w 15:24

  🙂

  • turysta Odpowiedz

   11 lutego 2018 w 09:12

   Nie macie pojęcia jak wyglądała sytuacja! Wcześniej właściciel uderzył tego turystę w twarz ale tym już się nie pochwalił. A straszenie kolegami z ATO też nie było „tylko żartem” i na prawdę ekipa 20-30 rozjuszonych Ukraińców przyjechała później pod dom. Jest nagranie audio tej „rozmowy”.

  • tadeusz Odpowiedz

   11 lutego 2018 w 20:43

   Ukraińska gościnność???
   Majwyzsza pora przestać pomagać Ukraincą w Polsce,
   nigdy nie byli naszymi przyjacielami!
   Moi przodkowie zostali w 1943r zostali zamordowani przez banderowców.

  • observer48 Odpowiedz

   14 lutego 2018 w 10:21

   Polscy turyści powinni fotografować i zgłaszać polskim władzom wszystkie ukraińskie hotele, kwatery prywatne, pensjonaty i sanatoria wywieszające banderowskie flagi w celu wycofania ich z ofert polskich biur turystycznych. Wykończy to finansowo wygłodzonych banderowców, a jak im się to nie podoba, niech się zaczną modlić do Bandery, Łebedia i Szuchewycza o cud gospodarczy. 🙂

   Pieniądz to najlepszy, najbardziej lojalny i skuteczny, a do tego bezkrwawy żołnierz, szczególnie na wygłodzonej i rozkradanej przez prokacapskich i proszkopskich oligarchów Ukrainie. Walić banderowców po kieszeni! Bez litości!

   Polski rząd też powinien zacząć monetyzować swoją politykę ukraińską. Niemal wszystko da się przeliczyć na pieniądze, a upadła Ukraina odczuje bardzo boleśnie takie reakcje. Użycie siły fizycznej to anachronizm, bo jak to się kiedyś mawiało, „uderzysz gnoja, a za człowieka będziesz odpowiadać.”

   • Bussu

    17 lutego 2018 w 20:09

    Zgadzam się z Tobą w 100%. Pomagać Ukrainie przeciw Putlerowcom ? TAK ! Ale na pewno nie UPOwcom. Czerwono czarni niech wybijają się z kacapem nawzajem.

 2. pol Odpowiedz

  9 lutego 2018 w 16:36

  A na hu.. mu było ściągać ? nie moje nie ruszam ! a jak mi nie pasuje to ide gdzie indziej a nie wprowadzam swoje porządki .

  • Marek1 Odpowiedz

   14 lutego 2018 w 16:01

   Dokładnie !! U siebie mogą wieszać na domach każdą ścierkę i NIC nam do tego. A jak mi nie pasuje, to przenoszę się gdzie indziej i po sprawie.
   Ciekawe JAK ty byś Polaku sie czuł, gdyby np. jakiś obcokrajowiec którego pod dach przyjąłeś zdejmuje ci twoje flagi, czy coś innego ??

   • tak tak

    15 lutego 2018 w 14:44

    Zgadzam się. Po prostu w życiu nie wynająłbym tam pokoju.

 3. Paul_78 Odpowiedz

  9 lutego 2018 w 16:40

  Cudownie, prawdziwi przyjaciele 🙂

  • Szachrajew Odpowiedz

   9 lutego 2018 w 16:56

   Rozumiem że też nie będziesz miał nic przeciwko jak ci sąsiad wejdzie do domu i zacznie robić „przemeblowanie”? 🙂
   Widać że dobry z niego człowiek i gospodarz. Stanowczy ale dobry.

   • cherrish

    9 lutego 2018 w 19:07

    Szachrajew, nie pora wrócić do domu i zawalczyć o Krym?

   • franciszekk

    9 lutego 2018 w 19:26

    POwiadamiam zainteresowanych o ciekawym zjawisku wynikającego z cywilizacji turańskiej (prof. Feliks Koneczny – cywilizacje).
    Na elewacji szkoły polskiej we Lwowie Rada Miasta umieściła popiersie jednego z największych krwawych rzeźników Polaków!

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie

    Jak by się czuli Ukraińcy w Polsce gdyby na szkole ukraińskiej jakiś polski samorząd powiesił jakiegoś krwawego oprawcę Ukraińców!
    Jak wytłumaczyć można opisane powyżej wydarzenie ?
    Chyba różnicami przynależności cywilizacyjnej ; turańska – Ukraińcy, Polacy – łacińska!
    Do takiego upokorzenia, POniżenia zdolni są również Sowieci przynależni do cywilizacji turańskiej !

   • Basia

    9 lutego 2018 w 19:46

    W Małopolsce wschodniej i na Zakarpaciu to akurat to Ukraińcy są „gośćmi i złodziejami”.

   • franciszekk

    9 lutego 2018 w 20:07

    Proszę przekazywanie dalej w Polsce o w/w. przypadku (popiersie krwawego rzeźnika Polaków na elewacji polskiej szkoły we Lwowie) mającym specyficzne – chory przykład tzw. „przyjaźni” czy „braterstwa” propagowanego przez „polskie” pseudo „elity”!

   • Rah Warsz

    9 lutego 2018 w 20:37

    Panie Szachrajew… nie prowokuj…Choć właściwie to i ja zastanawiam się na co ten jakoby „przypadkowy turysta z Polski” liczył ściągając tę flagę, ja bym zwyczajnie się spakował i opuścił ten przybytek waląc drzwiami. Dla mnie to raczej zwykła podpucha i ustawka aby pokazać jak dzielny, uprzejmy „dobry gospodarz” według p. Szachrajewa a tylko zupełnym przypadkiem „akolita” kultu Bandery udziela lekcji wychowania niekulturalnemu gościowi z Polski… Straszenie kumplami z ATO to według p. Szachrajewa przejaw rycerskości i gościnności oraz naturalnie dobrego wychowania. Chęć cyt.”rozpie…ia” gościa pod swoim dachem to po prostu „żarcik dla rozluźnienia atmosfery” – w mowie dyplomatycznej „deeskalacja napięcia po banderowsku”. Naciągane to jak guma w hajdawerach panie Szachrajew… Postaraj się pan lepiej z komentarzem.

   • Darek

    9 lutego 2018 w 20:49

    Wyobraź sobie sytuację, że udajesz sie na wycieczkę do Berlina i w pokoju gdzie nocujesz jest portret Hitlera. Pokój wcześniej opłacony więc:

    1. Idziesz do innego pensjonatu wiedząc, że neonazista i tak nie odda wcześniej wpłaconych pieniędzy
    2. Nocujesz z wizerunkiem zbrodniarza nad łóżkiem bo nie wolno pzremeblowywać nie swoich domów
    3. Zdejmujesz to ś…wo ze ściany i wyp… do śmietnika gdzie jego miejsce

    Zauważ, że nie ściagnięto flagi ukraińskiej co oznacza szacunek do innego państwa. Symbole takie jak swastyka, czerwona gwiazda czy w/w czerwono-czarna flaga symbolizują li tylko grupy zwyrodnialców mordujących kobiety i dzieci. Gospodarz który ma pensjonat pod takimi barwami powinien w folderach dać wyraźnie do zrozumienia jakie poglady reprezentuje. Wtedy Polacy będą omijali go szerokim łukiem i sprawa będzie klarowna. A jak obce wojska będą chcieli dać wycisk temu gospodarzowi i jego sąsiadom zamkniemy oczy udajac, że nic nie widzimy – nie sobie pomacha czerwono-czarną flagą może ci spod czerwonej gwiazdy (dla niepoznaki ukryci pod czarno-złotymi barwami) sie wystraszą i odejdą.

 4. pol Odpowiedz

  9 lutego 2018 w 18:30

  Banderowca powinni zwinąć na granicy Unii Europejskiej (Europejski nakaz aresztowania) i do Polski, sąd i kłaść asfalt

 5. tagore Odpowiedz

  9 lutego 2018 w 18:48

  Zakaz wjazdu do strefy Schengen dla właściciela i sprawa karna za groźby karalne na pewno go ucieszy.
  Ciekawe przez jaką agencję turystyczną hotelik się reklamował w Polsce.

  • dajmy sobie spokój Odpowiedz

   10 lutego 2018 w 17:11

   Wg. mnie dodatkowo polski MSZ powinien nakazać polskim biurom turystycznym wykreślenie tej miejscowości z rejestru usług turystycznych jako niebezpiecznej, gzie turyści poddawani są presji pogrobowców zbrodniarzy i straszeni bandytami. Inna sprawa, że ten banderowski hieroj inaczej by już śpiewał po przekroczeniu polskiej granicy. Wtedy oni udają już bardzo grzecznych i usłużnych.

 6. Kasko Odpowiedz

  9 lutego 2018 w 18:52

  Po co wynajmuje pokój u banderowca? Przede wszystkim nie należy dawać zarabiać na sobie tym kreaturom. Ja już od dawna nie kupuję towarów ukraińskich, ze szczególnym uwzględnieniem słodyczy „Roshen” (firma Poroszenki). A druga kwestia: obwód „iwano-frankiwski”, czyli po ludzku mówiąc województwo stanisławowskie, to nie Zakarpacie, jak podano w artykule.

 7. nn Odpowiedz

  9 lutego 2018 w 18:55

  Przypomina mi się refleksja Thora Heyerdala z jego książki „Wyprawa Kon-Tiki”. Widząc lichy budyneczek jakiegoś urzędu z powiewającą gigantyczną flagą państwową Ekwadoru zauważył „im biedniejszy kraj tym większe flagi państwowe”.
  Odnosi się to w dużym stopniu do Ukrainy, która nędznie radzi sobie z problemami społecznymi, ekonomicznymi, korupcją, oligarchią, czy chociażby z rabunkową wycinką lasów w Karpatach. Nadrabia to z nawiązką w sferze symbolicznej: flag, symboli, parad, przemarszy…

 8. Basia Odpowiedz

  9 lutego 2018 w 19:47

  Nauczka dla tych, którzy jeszcze nie wiedzieli: do rezunów nie jeździć i swoich pieniędzy nie zostawiać.

 9. Kamil Odpowiedz

  9 lutego 2018 w 20:09

  No cóż, jak to mawiają nie rusza się g..,bo śmierdzi.. Jak ktoś wywiesza kolorowe szmaty na swojej ziemi ,niech se wiesze, byle nie walały się po Polsce…

 10. tagore Odpowiedz

  9 lutego 2018 w 20:13

  Nie widać wpisu?

 11. Janek Odpowiedz

  9 lutego 2018 w 20:41

  Zbrodniarz ukraiński powtarza mordy na Polakach

 12. pyra Odpowiedz

  9 lutego 2018 w 20:58

  no i teraz na pewno pojadę do Chachłalandu – no ale cóż skoro im moje pieniądze śmierdzą…. muszę pomyśleć nad Krymem bo dziś Odessa odpada.

 13. józef III Odpowiedz

  9 lutego 2018 w 21:08

  należy omijać turystycznie UA …
  PS. Jaremcze to nie Zakarpacie ale woj. Stanisławowskie na pograniczu Tarnopolskiego

 14. voy Odpowiedz

  9 lutego 2018 w 21:33

  Tego właściciela i jednocześnie banderowca wywieszającego tą szmatę nie ma prawa być w Polsce. A Polak który tam zamieszkał jest nienormalny bo albo powinien poprosić przed wynajęciem pokoju o zdjęcie tej szmaty albo nie wynajmować pokoju u banderowca

 15. Gniewko Odpowiedz

  9 lutego 2018 w 22:22

  szukal guza to znalazl,debil.MA wlasny kraj a jezdzi na wczasy do obcych,niedzielny patryjota

  • GERWAZY Odpowiedz

   10 lutego 2018 w 08:08

   A ty ALIOSZA popierasz DZIECIOBOJCOW z (SS GALICJEN)

   • tak tak

    15 lutego 2018 w 14:49

    Po prostu piętnuje głupotę. U ciebie tez by się przydało.

 16. Kate Odpowiedz

  10 lutego 2018 w 00:17

  A my im pomagamy i to jest ta wdziecznośc !!!

 17. ogarek Odpowiedz

  10 lutego 2018 w 02:22

  Czy komukolwiek przyszlo do glowy aby sprawdzc czy ten „Polak” rzeczywiście jest Polakiem? Każdy wie jaką wyjątkowo wybujałą fantazje mają banderowcy….

 18. GERWAZY Odpowiedz

  10 lutego 2018 w 08:06

  SS-manskie (SS GALICJEN)scierwa ukrainskie , cos mi sie wydaje ze trzeba rozwazyc propozycje Zirinowskiego na powaznie.

  • peter Odpowiedz

   12 lutego 2018 w 15:56

   Gerwazy Ktora propozycje Zyrynowskiego?
   Ostatnia cos mowil o malutkiej bombie atomowej ktora nalezy zrzucic na Kijow :)))))))

 19. GERWAZY Odpowiedz

  10 lutego 2018 w 08:09

  Omijac SS – GALICJEN (UKRAINE) a zpedzac urlop na KRYMIE

 20. spisek Odpowiedz

  10 lutego 2018 w 12:00

  sorry, ale jeśli ten gość pojechał z własnej woli na Ukrainę to nie mógł być Polak. Dlatego nie można pisać, że ktoś do czegoś zmuszał Polaka, tylko zwykłego debila.

  • Darek Odpowiedz

   10 lutego 2018 w 20:24

   Tiiiiaaa… Polak tak jak powyżej pyra wybiera Krym…

   Polak może pojechać na Ukrainę choćby z powodów rodzinnych. Pół Wrocławia ma tam groby swoich przodków:

   W pociagu spotyka sie dwu nieznajmomych.
   – A pan gdzie mieszka?
   – We Wrocławiu.
   – Aaa… Ja też ze Lwowa!

   Nota bene lada dzień ruskie trole obecne na tym potralu zmienią front i zaczną „bronić” Ukraińców – mogę sie założyć. To stara ruska sztuczka w jaką wpadli za Chmielnickiego, po I-szej wojnie światowej i teraz też sie dadzą nabrać. No cóż, jak im Polak nie pasuje to ruski będzie im mir wprowadzał i jakoś to mi ostatnio nie przeszkadza. Kreml w swoich mediach już zaczyna to rozgrywać.

   • peter

    12 lutego 2018 w 16:08

    Darek Juz sie znalazl jakis ATO i cos bredzi o ukrainskich flagach w Przemyslu

 21. Mieszko Odpowiedz

  10 lutego 2018 w 20:16

  Podajcie adres I zaden polak juz tam nie pojedzie

 22. marek Odpowiedz

  11 lutego 2018 w 03:33

  W internecie można znaleźć zdjęcia pensjonatów we wsi Mikuliczyny w ktorj do tego doszlo.Żaden z 94 pensjonatów w tej wsi jakimkolwiek stopniu nie przypomina budynku który widzimy na załączonym filmie. Jakość filmu jest tak zła ze nikt nigdy nie będzie mógł rozpoznać tego Polaka. Prawdopodobnie jest on synem banderowca który na niego krzyczy. Wszystko tylko po to aby upodlić, poniżyć Polaków. Wszyscy tak łatwo na to dali sie nabrac.

  • tagore Odpowiedz

   11 lutego 2018 w 21:12

   Nie nazwał bym tego pensjonatem,budynek z betonowych bloczków z przystosowanym poddaszem.To może być kwatera „prywatna” wynajmowana u konkretnego człowieka.Co nie wyklucza manipulacji i prowokacji.

 23. Turysta Odpowiedz

  12 lutego 2018 w 12:11

  Nie wiem jaka jest nazwa ale właściciel ( ten świr od filmu) nazywa się Wasyl i celowo wywiesza banderowskie flagi jak gości u siebie Polaków. Cała wieś mówi że on jest świrem a współpracuje ( w sensie że wynajmują u niego pokoje) z nim polska firma Wytwórnia Wypraw, której klienci podobno już kilka razy zwracali uwagę na to że flaga im przeszkadza i nie chcą mieszkać w takim miejscu a nikt ich wcześniej o tym nie poinformował.

  Dla niedowiarków: jedyną prowokacja jest to że gość wywiesił flagi na przyjazd Polaków, reszta czyli film jak i przyjazd ATO jak najbardziej prawdziwa – widziałam na własne oczy. Śmieszy tylko fakt że właściciel wyrzucił od siebie kilku Polaków ale pieniędzy za ich noclegi nie oddał – wot i „honor” ukraińskiego gieroja… 😉

  • bukovel narty Odpowiedz

   17 lutego 2018 w 22:33

   Też nocowałam w tym pensjonacie, wyjazd bukovel narty organizowany przez Wytwórnię Wypraw,dla niedowiarków do sprawdzenia www.wytworniawypraw.pl

 24. ATO Odpowiedz

  12 lutego 2018 w 13:18

  jeszcze w Przemyslu ukrainskim bedziecie flage zawieszac lachy.

  • peter Odpowiedz

   12 lutego 2018 w 16:02

   ATO Sprobuj najpierw ta flage zawiesic w Doniecku
   PS ten twoj wpis troche /smierdzacy/

  • olek Odpowiedz

   18 lutego 2018 w 15:54

   pomarzyć dobra rzecz i tylko tyle. A tak na poważnie sypie się ten postbolszewicki twór jakim jest ten zlepek ziem zagrabiony przez bolszewików innym narodom a zwany Ukrainą.Ukraina to państwo w granicach z 1918r i nic więcej.

  • observer48 Odpowiedz

   19 lutego 2018 w 04:05

   @ATO
   Prędzej się tam sami nawzajem wywieszacie, banderowskie szmaty. Ta wasza samostijna Ukraina przyjdzie na kolanach do Warszawy błagać Polskę o pomoc i opiekę, bo sami się nawzajem doszczętnie okradniecie i powybijacie. Poroszenko niszczy Ukrainę tak samo, jak to robili Julka z Juszczenką i Janukowycz. Zaczynaliście w 1992 r. z PKB na osobę niewiele niższym, niż Polska, a teraz PKB Ukrainy na osobę to niecałe 18% polskiego. Nie potraficie niczego dokonać poza mordowaniem i ograbianiem sąsiadów podobnie, jak moskiewska RoSSja.

 25. Tomek Odpowiedz

  12 lutego 2018 w 18:20

  Raz dwa i trzy.
  1. Czy całą historia jest faktem czy fejkiem?
  2. Mikuliczyn nie leży na Zakarpaciu.
  3. Czy ten garaż to jest pensjonat?

 26. Enej bandyta Odpowiedz

  13 lutego 2018 w 12:10

  Każdy Polak zmuszony do wywieszania banderowskiej flagi powinien od razu dzwonić do konsulatu i zgłaszać przypadki faszyzmu na Ukrainie. To tak jakby w Niemczech kazali nam wieszać flagi hitlerowskie. Najlepiej ta nie jeździć, szkoda życia i zdrowia.

  • Marek1 Odpowiedz

   14 lutego 2018 w 16:09

   Nawet nie potrafisz odróżnić faszyzmu od banderyzmu głąbie i jeszcze sie tym w necie chwalisz … żałosne.

   • Bussu

    17 lutego 2018 w 20:14

    A coś się tak zważył? Wszak to jedna i ta sama zaraza niosąca śmierć, gwałt i zniszczenie.

 27. Zenek Odpowiedz

  17 lutego 2018 w 15:38

  Braterstwa z Ukrainą, Rosją, Niemcami – NIGDY! Możemy żyć jako sąsiedzi, ale żadnych sojuszy, ani godzenia się na kłamstwa historyczne!

 28. bukovel narty Odpowiedz

  17 lutego 2018 w 22:18

  Też byłam/nocowałam w tym budynku,wyjazd organizowany przez Wytwórnię Wypraw z Warszawy narty Bukowel kwatera Mikuliczyn u Wasyla,nikt mi nie powiedział, że będę zakwaterowany w budynku na którym powiewa banderowska flaga

  • observer48 Odpowiedz

   19 lutego 2018 w 02:45

   @bukovel narty
   Jakie tam są warunki narciarskie i jak długi jest sezon? Jakie są tam stoki i jakie ceny w hrywnach za noclegi?

 29. Sokolnik Odpowiedz

  17 lutego 2018 w 22:34

  Nie ma po co tam jeździć i pompować ich naszymi pieniędzmi, jak masz kasę to wydaj w Polsce, daj zarobić swojemu a nie obcemu.

 30. bukovel narty Odpowiedz

  19 lutego 2018 w 12:58

  https://bukovel.com/pl/cams/
  wszystko sobie znajdziesz ;

 31. Sommers Odpowiedz

  13 marca 2018 w 09:00

  Filmik usunięty. W życiu nie wyjechałbym na Ukrainę. W dodatku na wypoczynek.

  Przestać ich wspierać, i czym prędzej wybudować mur na granicy. Gdy sami siebie zaorają wtedy przyjdziemy po swoje.

 32. Anty cccep Odpowiedz

  25 marca 2018 w 07:21

  Potomków tego chu..
  ja bandery pozdrawiamy. Sznur na was mamy. Zanim zdechniecie spójrzcie prawdzie w oczy szczurze podmioty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *