MSZ: „Uznajemy Krym jako część ukraińskiego państwa”

16 marca 2018

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP wydało specjalne oświadczenie w związku z czwartą rocznicą nielegalnej aneksji Krymu przez Rosję. Oto jego treść:

Mijają 4 lata od napaści Rosji na Ukrainę i grabieży Krymu. Tzw. referendum 16 marca 2014 było zaprzeczeniem fundamentalnych wartości demokracji i poszanowania prawa. Naruszenie integralności terytorialnej suwerennego państwa i nielegalna okupacja przekreśliły dorobek pokojowego zakończenia konfrontacji zimnowojennej i wzajemnego otwarcia się społeczności międzynarodowej i Rosji na współpracę na przełomie tysiącleci. (…)”

Całość tutaj.


Oprac. MaH, msz.gov.pl

fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi MSZ: „Uznajemy Krym jako część ukraińskiego państwa”

  1. Pafnucy Odpowiedz

    18 marca 2018 w 20:18

    Chachły same nie wiedzą na jakim świecie żyją. Problem z historią. Problem z granicami. Problem z mentalnością i językiem. https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/uzyli-mapy-ukrainy-bez-krymu-sbu-sprawdzi-dokonali-zamachu-integralnosc-kraju-foto/

  2. Pafnucy Odpowiedz

    18 marca 2018 w 20:21

    https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/skandal-konferencji-we-lwowie-poszlo-o-mape-ukrainy-republikami-donbasie-video/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *