Morawiecki: Rosja jest największym zagrożeniem dla Polski. To, co robi na Ukrainie, jest bardzo niebezpieczne

27 stycznia 2018

– Traktuję w taki sposób zagrożenie ze strony Rosji. Myślę, że to, co robi na Ukrainie, jest bardzo niebezpieczne – powiedział premier Polski Mateusz w wywiadzie dla portalu Politico w odpowiedzi na pytanie jakie jest, jego zdaniem, największe zagrożenie dla Polski.

– Wbrew temu, co mówią , nie jest to projekt biznesowy – powiedział dalej o projekcie . – Jeśli powstanie, to spowoduje to, że ukraiński system gazociągowy stanie się niepotrzebny. I co się może wtedy stać w przypadku wojny w Donbasie, kiedy rosyjska armia ruszy w głąb terytorium Ukrainy?  Oczywiście tego nie wiemy, mamy nadzieję, że jednak nie ruszy, ale lepiej, żebyśmy mieli drugą i trzecią linię obrony, niż gdybyśmy mieli pozostać bez takiego rodzaju broni.


Oprac. MaH, telewizjarepublika.pl

fot. kprm.gov.pl


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

10 odpowiedzi Morawiecki: Rosja jest największym zagrożeniem dla Polski. To, co robi na Ukrainie, jest bardzo niebezpieczne

 1. paolo Odpowiedz

  28 stycznia 2018 w 05:25

  Panie Morawiecki lubie pana za wywiad w obronie kraju z obcym dziennikarzem ale przy ocenie kto jest dobry a kto zly prosze brac pod uwage wszystkie strony konfliktu a nie jedna,mozna polemizowac kto tutaj jest strona atakujaca.

  • Darek Odpowiedz

   30 stycznia 2018 w 19:31

   Niedawno przeczytałem komentarze pod tą informacją zamieszczoną na kaliningradzkim potralu. Większość wie kto jest agresorem, nieliczni rżnęli głupa nawet w kwestii doskonale opisanych faktów (np. 17 września 1939r). Najciekawsze komentarze to (cyt. z pamieci): Rosja jest niebezpieczna głównie dla własnych obywateli. Im wiecej wojen tym większa bieda. Drugi był bardziej rozbudowany i przedstawiał faceta co z granatem wszedł do sklepu i zaczął krzyczeć, że właśnie wstał z kolan i walczy o pokój. Że jak sie jego boją to znaczy, że szanują itp. cytaty z aktualnej kremlowskiej propagandy. Facet trafił w 10-kę, tak wygląda brak zagrożenia ze strony Rosji.

 2. pol Odpowiedz

  28 stycznia 2018 w 12:12

  Niemcy i Rosianie to dwa zakłamane narody – historia pokazała że obie te nacie dążą do opanowania Europy w imie własnych interesów ! dlatego nienmożna sie zgodzic na nord-2 ,Jusz raz ruskie bydło zakręciło kurek z gazem dla europy ale to niczego nie nauczyło zachodnich debili widać niczego,poza tym Morawiecki ma racie że to może doprowadzić do wzmożonej agresji na Ukraine jeśli nie militarnej to napewno ekonomicznej a wtedy Europa będzie zmuszona pompować 2-3 mil $ jakie straci Ukraina z tytułu opłat tranzytowych rocznie i oto właśnie chodzi kacapii .

 3. Luk Odpowiedz

  28 stycznia 2018 w 21:02

  Dokładnie jest tak jak mówi premier. Rosji na razie nie opłaca się otwarta inwazja na Ukrainę, bo to może oznaczać przerwanie tranzytu gazu na Zachód i koniec ze znacznym zarobkiem dla Rosji.
  W przypadku budowy Nord Stream to niebezpieczeństwo dla Rosji odpada.
  Rosja już próbowała zająć znaczną część Ukrainy – nie udało jej się to, ale pamiętajmy, że Federacja Rosyjska co roku urządza ogromne manewry wszystkich rodzajów swoich sił zbrojnych. Po co im manewry na taką skalę?
  Dlatego dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy w tej kwestii wpierać Ukrainę. Obecna granica z Rosją przez Kaliningrad i uzależnioną Białoruś jest niebezpieczna a do dopiero mówić gdybyśmy z Rosją znów musieli graniczyć na Bugu…

 4. Polak z Białorusi Odpowiedz

  28 stycznia 2018 w 21:09

  Racja

 5. observer48 Odpowiedz

  28 stycznia 2018 w 23:40

  Nord Stream 2 należy zablokować za wszelką cenę, przy jednoczesnym unicestwieniu kacapsko-szkopskiego duopolu gazowego w Europie Środkowo-Wschodniej poprzez zakupy i dystrybucję LNG z portów bałtyckich i adriatyckich, oraz Baltic Pipe między Danią a Polską.

  Jeśli te projekty „wypalą”, będzie można uzyskać samowystarczalność gazową między Bałtykiem i Adriatykiem, oraz wyeliminować z rynków europejskich około 35 miliardów m3 kacapskiego gazu rocznie, co uderzy kacapię po kieszeni na co najmniej $10 miliardów rocznie.

 6. Polak z Białorusi Odpowiedz

  29 stycznia 2018 w 08:50

  No i nie widać i nie słychać żadnego trollika.Państwo trolle! Musicie lepiej się przygotowywać do wywiadów ministrów Polski!

  • Luk Odpowiedz

   29 stycznia 2018 w 21:19

   @Polak z Białorusi

   Niestety nie ma co się tak cieszyć na wyrost. Portale typu interia czy onet są wprost „za…e” komentarzami ruskich trolli i przygłupów z Polski łykających putinową propagandę.

   Na kresach24 jest też wyższy poziom czytelników stąd rosyjskie trolle nie zdobywają tak dużego poklasku.

 7. Trzeźwy Człowiek Odpowiedz

  29 stycznia 2018 w 21:05

  Rosja zagrożeniem dla Polski ?!!? A gdzie oni znajdą takich frajerów w świecie którzy będą im przepłacać za gaz?!!? No gdzie?? Pawlak podpisał im taki kontrakt że do jego końca możemy spać spokojnie 😀 XD

  • Darek Odpowiedz

   30 stycznia 2018 w 19:25

   Kontrakt jamalski kończy sie w 2022r więc długo nie pospimy. Tym bardziej, że do 2019r musimy ustalić czy dalej będziemy za darmo przesyłali gaz do Niemiec czy może zaczniemy za to pobierać pieniadze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *