Młody Polak z Wielkiej Brytanii wyjaśnia naturę podłych kłamstw pod adresem Polski (WIDEO)

2 lutego 2018

Stefan Tompson, urodzony w Wielkiej Brytanii , zamieścił na kanale kilkuminutowy w języku angielskim, w którym tłumaczy, na czym polega obecne napięcie w relacjach na linii Polska- i jak naprawdę wyglądała II wojny światowej, w szczególności Holocaustu, niemieckich nazistowskich obozów zagłady oraz ratowania ludności żydowskiej przez Polaków.

Tompson na końcu swojego filmu zaprosił Żydów do odwiedzenia Polski i porozmawiania o wspólnej historii. Obejrzyjcie nagranie i udostępniajcie je dalej.


Kresy24.pl/YouTube/AB


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

7 odpowiedzi Młody Polak z Wielkiej Brytanii wyjaśnia naturę podłych kłamstw pod adresem Polski (WIDEO)

 1. MK Odpowiedz

  2 lutego 2018 w 18:25

  Nie mozecie tego filmu zamiescic jako film do pobrania w np. formacie mp3? Kolejny raz film zostal zablokowany na YouTube. Niech kazdy Polak dysponuje takim plikiem. Nie dadza rady wszystkiego zablokowac jesli miliony Polakow udostepni to w roznych miejscach

 2. Luk Odpowiedz

  2 lutego 2018 w 20:47

  Taka mała ciekawostka. W tym samym czasie kiedy wybuchła w Polsce sprawa z ustawą o IPN, premier Izraela spotkał się z Putinem w Moskwie z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

  Putin powiedział, że Rosja i Izrael współpracują „w sprawie przeciwdziałania próbom fałszowania historii i rewizji wyników II wojny światowej, zaprzeczania Holokaustowi i zaniżania decydującego wkładu Związku Radzieckiego w zwycięstwo nad Niemcami nazistowskimi”. Podkreślił, że „takim próbom należy kłaść kres w sposób zdecydowany”.

  Netanjahu rewanżując się Putinowi powiedział: „Nigdy nie zapominamy tej roli, jaką odegrała radziecka armia w tym zwycięstwie”.

  http://niezalezna.pl/215566-putin-nie-proznuje-na-spotkaniu-z-premierem-izraela-chwalil-zsrs-i-ganil-falszerzy-historii

  Tak sobie myślę, że w momencie kiedy Polska coraz mocniej wiąże się sojuszem z USA, kiedy na ukończeniu są rozmowy na temat dostaw systemów obrony przeciwrakietowej, Rosja musiała jakoś temu przeciwdziałać.
  Rosja z powodu agresji na Ukrainę nie ma teraz dobrych relacji z Zachodem i USA, więc mogła się posłużyć Izraelem do zmącenia dobrych relacji Polski i Ameryki. Stąd być może taka furia izraelskich polityków.
  Pamiętajmy też, że ambasador Izraela od której wypowiedzi zaczęła się cała „afera” powiedziała, że to premier Netanjahu kazał jej użyć określonych słów podczas uroczystości w Polsce.

  Taki taktyczny sojusz rosyjsko-izraelski wystąpił także podczas inwazji Rosji na Gruzję.
  Rosja i Izrael wymieniły wtedy między sobą kody do uzbrojenia.
  Izrael przekazał Rosji kody do uzbrojenia sprzedanego przez to państwo Gruzji, natomiast Rosja przekazała Izraelowi kody do uzbrojenia które sprzedała Iranowi.

  • peter Odpowiedz

   4 lutego 2018 w 05:37

   jednym z celow kremlowskiej polityki jest przedstawianie Polakow jako wielkich antesemitow Na onet az sie roi od antysemickich wpisow

 3. beka Odpowiedz

  3 lutego 2018 w 13:52

  Młody człowiek powiedział prawdę.
  Ze swej strony brakuje mi jednak w takim przekazie informacji:
  – za holokaust jak i 2 WŚ odpowiedzialni są Niemcy i Austryjacy. Wielu gestpowców, ss-manów w obozach to rodacy Hitlera.
  – Auschwitz był obozem dla Polakow, Birkenau dla Żydów, Cyganów. Żydzi zawłaszczyli w pewien sposób to cierpinie. Tam zginęło wielu Polaków, Rosjan, Czechów
  – w kolaboracji z Niemcami brali udział również Żydzi (przedlużając sobie zycie o rok-dwa) – sami naukowcy zydowscy twierdzą że bez tej wspólpracy w gettach Niemcy nie zorganizowaliby tam dobrze holokaustu. DOstawaili listy, były konkretne wysyłki dzieci itd
  – Schindler (dobry Niemiec) to mit. Robił to dla złota i brylantów (jego żona o tym pisze w pamiętniku
  – cała awantura nie jest o prawdę historyczną ale zupełnie o cos innego. Cele co najmniej dwa:
  – rozbic układ PL z USA
  – zarobić na holokauscie (roszczenia) – przy funkcjonującej ustawie bedzie to trudne. Kontynuować pedagogikę wstydu, wmawiania że Polacy są wspólwinni więc muszą płacić. Sama ambasadorka AA się wygadała – ale to oczywiste

 4. kbkb Odpowiedz

  4 lutego 2018 w 19:04

  Polacy przez pracę i życie w systemie wolnorynkowym oraz masową emigrację po 1989 a szczególnie 2004 roku nauczyli się wreszcie zasad ekonomii i mechanizmów kierującym współczesnym Światem… To stąd bierze się dzisiejsze poparcie dla PIS a także przyczyną poparcia PIS jest to że co roku umiera około 400 000 ludzi czyli w ciągu 2 kadencji PIS choćby w koalicji wymrze 3,2 mln ludzi czyli ok 10 % społeczeństwa które jest najbardziej zindoktrynowane przez Sowietów kiedy byli młodzi i żyli w czasach Stalinowskich…… Jeżeli PIS przetrwa drugą kadencję będzie to oznaczać że postkomuna zostanie już na stałe odcięta od źródeł finansowania i nie będzie możliwe przywrócenie w Polsce rządów lumpen – lewactwa…..Dzisiejsza postkomuna próbuje trzymać się jeszcze pazurami żłoba, póki starcza jej sił i pieniędzy, aby czerpać nadal profity dla siebie i swoich dzieci wyhodowanych zgodnie z ich sznytem sowieckim… Nowelizacja ustawy o IPN jest bardzo dobrym pociągnięciem Kaczyńskiego który wobec projektu budowania Międzymorza musi najpierw powiedzieć Ameryce Izraelowi i Zachodowi sprawdzam zanim podejmiemy tak gigantyczne wyzwanie …. Ten życiowy projekt dla dzisiejszej Rzeczpospolitej – Międzymorze, wymagać będzie ogromnego wysiłku całego narodu Polskiego jeszcze przez dekady a w konsekwencji spowoduje zmianę układu sił w Europie…. Na to nie będą chcieli pozwolić Niemcy i Rosja bo to w przyszłości uniemożliwi współpracę tych dwóch krajów w pełnym zakresie…. Dzisiejsza sytuacji międzynarodowa jest wyjątkowa…. Budząca się Ukraina nie cofnie się już w kierunku Rosji, Sama Rosja coraz bardziej się cofa i spowoduje to kiedyś utratę również Białorusi na rzecz EU i Międzymorza. USA za pomocą Polski i tego projektu swobodnie będzie mogła rozgrywać Rosję i nie przychylne dzisiaj Niemcy dla Ameryki Trumpa.. Chiny zaś próbują przejąć hegemonię w Świecie ale są jeszcze na to za słabe i USA skutecznie będą je blokować jeszcze przez dłuższy czas. Podobnie jak himalaiści pod K2 czekają na okienko pogodowe tak dla Polski i jej przyszłości to „okienko” gospodarcze, militarne, polityczne właśnie się otwarło wraz z dojściem PIS do władzy…. Największym zadaniem Polski jest teraz ugruntować tą politykę samodzielności i niezależności ale jednocześnie pozostając pełnym członkiem w EU i czynne oddziaływanie na nią a także słuszną decyzję o powstaniu z kolan ….Rozumiem teraz Kaczyńskiego który postawił na czele rządu, Morawieckiego widząc jakie wyzwania stają przed naszym krajem i że dzisiejsza polityka wymaga sprawnych ludzi poruszających się już na salonach USA i całego Świata … To niesamowite jak nasz kraj został zdegradowany podczas II Wojny Światowej i Komunizm …. Polacy jednak budzą się na nowo…. Objawem tego że następują realne zmiany jest choćby ustawa o obniżeniu emerytur byłym współpracownikom reżimu komunistycznego i reforma sądów jaką PIS skutecznie rozpoczyna po przyjęciu tych ustaw….

 5. pejot Odpowiedz

  20 lutego 2018 w 01:53

  Naiwne biedactwo, nic a nic nie rozumie po co Kurduplowi było wywołanie tej afery. Nikt na Polskę nie napadał, to debile w polskim rządzie na życzenie prymitywnego dyktatorka Jarosława Kaczyńskiego wylansowały „polskie obozy” na całym świecie – tylko po to, żeby masa głupków w Polsce i zagranicą dostała nacjonalistycznej cieczki, dzięki czemu liczą na nieustające wsparcie dla najgłupszego rządu w historii Polski.

  • M.P. Odpowiedz

   3 marca 2018 w 18:19

   Szanowny Panie, bardzo dobrze, że PiS wprowadził zmiany w ustawie o IPN. Opinia o Polsce, jako kraju antysemitów mordujacych podczas II wojny św. Żydów, przed wojna i po wojnie także, funkcjonowała conajmniej od lat dwudziestu kilku. Takie zarzuty można było usłyszeć z ust spotkanych osób pochodzenia semickiego będąc poza granicami kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *