Łukaszenka występuje z orędziem do narodu (AKTUALIZACJA)

24 kwietnia 2018

 

Prezydent zwrócił się do ministra handlu, nakazując mu zatrzymanie wzrostu cen i podniesienia pensji pracownikom: Kontroluj zmiany cen!
  nie może być wyższa niż 5-6 proc. w skali roku” – poucza Łukaszenka.

„Musimy sprawić, by stała się atrakcyjna dla bogatych ludzi z całego świata” – oświadczył. Musimy zostawić  bez długów” takie zadanie postawił przed rządem.


W 2020 roku Białoruś powinna być dla świata trakcyjna, wygodna, i nowoczesna.

 Cyfryzacja
„Zaktywizowaliśmy pracę parku wysokich technilogii, chwali się Łukaszenka. Mówi o wprowadzeniu w życie dekretu o gospodarce cyfrowej, i że Białoruś jest krajem wiodącym w tej  dziedzinie.

„To nowe , to waluta”, mówi Łukaszenka i potwierdza, że zostanie powołane ministerstwo cyfryzacji.

Łukaszenka nakazuje rządowi, by okazywał większa pomoc biznesowi;

„Pozwólcie  dyrektorowi przejmować  inicjatywę, wymagajmy ostatecznego rezultatu – mówi”. 

„Łatwe czasy  nie nadchodzą. Sankcyjne wojny tak czy inaczej odbiją się rykoszetem na nas, ale my się nie zamykamy. Musimy być otwarci na wszystko, co najlepsze”, mówi Łukaszenka. 

„Wychodzimy  z dwuletniej recesji pod względem wzrostu .”

Łukaszenka wydaje polecenie, aby wzrost gospodarczy stał się trendem nieodwracalnym. „Szczególnie ważne jest utrzymanie równowagi w kraju”, mówi Łukaszenka, jego zdaniem ktoś próbuje obecnie zdestabilizować ją prowadząc wojnę informacyjną w Internecie. 

„Tak się zaczynają  , mówi. – Pojedźcie do krajów arabskiej wiosny  lub do serca Europy, przez która przetoczyła się fala emigrantów,  zapytajcie ich, czy czują się bezpiecznie” – powiedział głowa państwa.

Opozycja

„Jeśli ktoś myśli, że zmienimy konstytucję, a tym samym stworzymy grunt dla Majdanu i tych naszych „majdanowców”, to uprzedzam, tak nie będzie (…), mówi prezydent.

Według niego opozycja wcale nie chce przejąć władzy, bo nie wiedziałaby co z nią zrobić.

Łukaszenka chwali się, że stworzony przez niego system działa idealnie, i już teraz może podzielić się  pełnomocnictwami z innymi

Patriotyzm

Podsumowując swoje 1,5 godzinne orędzie, Łukaszenka poruszył temat patriotyzmu. Wspomniał  11-letnią dziewczynkę ze Smorgoni, która poprawiła Maksima Gałkina w rosyjskiej telewizji, gdy ten zamiast Białoruś, użył określenia „Biełarusia”.

Łukaszenko stale podkreślał, że Białoruś będzie nadal próbować pogodzić wszystkie strony międzynarodowych i regionalnych konfliktów

„Jednocześnie chcę podkreślić „nie mamy geopolitycznych ambicji, ale nie ma też kompleksu outsiderów”.

 Kresy24.pl
Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Łukaszenka występuje z orędziem do narodu (AKTUALIZACJA)

  1. beka Odpowiedz

    24 kwietnia 2018 w 15:09

    Oglądałem w białoruskiej TV dziennik jak Aleksandr odwiedził jakis zakład (bodajże meblarski) – wstawili nowe maszyny do hal pamiętających śmierć Stalina (odpadające kafelki, pobite szyby itd) – na miejscu kogos zwolnił, pokazał palcem gdzie mają pomalowac i pogipsować, opierdzielił ministra że nie dopilnował (my wam tu kupujemy nowe maszyny a wy nie wiecie jak o nie dbać) – tamten się tłumaczył że Wasze blagarodzie maszyny daliscie ale nie mamy pieniedzy na remont (a w zasadzie nową hale) – i tak to wygląda w realu.
    Juz raz z rok temu kazał (publicznie) podnieść pensje i powiedział że jak nie podniosą to ich (ministrów) rozliczy. Jak widać szopka dalej trwa. Lubie ogladać go w TV bo to najlepszy kabaret. Siedzimy z ojcem (który mi tłumaczy co trudniejsze kawałki) i smiejemy się jak na najlepszej komedii. Charakterystyczne jest – że Białorusini nie widzą w tym nic śmiesznego (raczej podchodzą z powagą do jego wypowiedzi)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *