Kijów proponuje Moskwie wymianę jeńców

4 kwietnia 2018

W trakcie posiedzenia Trójstronnej Grupy Kontaktowej ds. uregulowania sytuacji w Donbasie, strona ukraińska zaproponowała zwolnienie 23 obywateli FR, zatrzymanych za naruszenie integralności naszego południowo-wschodniego sąsiada w zamian za uwolnienie więźniów politycznych – obywateli Ukrainy.

O tak sformułowanej ofercie poinformowała na swoim facebooku zastępczyni przewodniczącego Rady Werchownej, a zarazem przedstawiciel Ukrainy w ww. grupie trójstronnej – Iryna Heraszczenko.


Jej zdaniem – ruch należy do Kremla. „W tej chwili oczekujemy reakcji i odpowiedzi  ze strony Federacji Rosyjskiej na naszą inicjatywę” – podkreśliła.

Być może odpowiedź – niezależnie od tego, jaka będzie jej treść – padnie już za dwa tygodnie, w czasie następnej sesji TGK, w skład której wchodzą przedstawiciele Ukrainy, Rosji oraz .


Wcześniej, ta sama Heraszczenko poinformowała opinię publiczną, że niezależnie od proponowanych na wymianę 23 jeńców, na Ukrainie przebywa dodatkowych 20 Rosjan pojmanych w Donbasie.

Zaznaczyła jednak, że jakkolwiek jest gotów na daleko idący kompromis w/s wymiany zakładników, nie będą nią objęci żołnierze Berkutu, biorący udział w próbie krwawej pacyfikacji Majdanu.

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *