Kadyrow: prawdziwi Czeczeni nie pracują dla Memoriału

18 stycznia 2018

Przywódca autonomicznej Czeczenii z nadania Kremla Ramzan nazwał represjonowanego przewodniczącego czeczeńskiego oddziału stowarzyszenia Ojuba Titijewa „narkomanem” i powiedział, że obrońcy praw człowieka to tak naprawdę ludzie „bez narodowości i religii”.

Swoje wywody Kadyrow snuł podczas transmitowanego posiedzenia władz Czeczenii.  – Jestem zdziwiony, że ludzie, którzy twierdzą, że są Czeczenami, pracują z takimi grupami – powiedział Kadyrow. – Dziwię się też, że ich rodziny ich nie powstrzymują.


Odrzucił oskarżenia, wysuwane także przez część rosyjskich mediów, że zarzuty wobec Titijewa są sfabrykowane. Ale pojawił się nowy wątek. oficjalnie oskarżany jest o handel narkotykami, ale Kadyrow zasugerował, że działacz sam bierze narkotyki. – Czyż to nie dziwne, że ONZ i Departament Stanu USA podniosły alram, gdy osoba z rejonu Kurczałoj (w Czeczenii – red.) została zatrzymana z marihuaną? Dlaczego byli cicho, gdy aresztowano innych narkomanów? – mówił Kadyrow.

O sprawie Titijewa i naciskach Kadyrowa na pozbycie się zasłużonej organizacji Memoriał z rejonu Kaukazu czytaj tutaj.


Oprac. MaH, rferl.org

fot. kremlin.ru, CC BY 4.0

 

 

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Kadyrow: prawdziwi Czeczeni nie pracują dla Memoriału

 1. Polak z Białorusi Odpowiedz

  18 stycznia 2018 w 19:30

  Właśnie przez Memoriał odnalazłem informację dotyczącą moich przodków. Oni wszyscy zostali zrepresjonowani w ll.1925-1940, albo zabici albo zatorturowani. Chociaż to był inny Memoriał,nie czeczeński. Jego działalnością jest poszukiwanie ofiar zbrodni wojennej i wykonawców i jej udokumientowanie. Więc,łatwo można wywnioskować,komu te „narkotyki” są potrzebne.Tym,kto się interesuje tematem,polecam książkę Mirosława Kuleby”Imperium na kolanach”. Łatwo można odszukać w sieci

 2. kamix Odpowiedz

  18 stycznia 2018 w 20:55

  Czyszczenie magazynów z komisem, wszystko od jednego zeta, tv, laptopy i inne.

  www.ishort.pl/lombard
  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
  Np. Laptop APPLE MacBook Air 13 juz od 400zeta

  Nie przegap swojej okazji sprawdź juz dziś!

 3. sekator Odpowiedz

  6 lutego 2018 w 13:25

  Prawdziwych Czeczenów, już wymordowałeś!. Krwawy watażko, zdrajco narodu!….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *