Juncker pogratulował Putinowi „wygranej w wyborach prezydenckich”

21 marca 2018

Lider konserwatystów w Parlamencie Europejskim Ashley Fox nazwał list gratulacyjny szefa Komisji Europejskiej Jeana Claude’a Junckera (na zdjęciu) do Władimira Putina „haniebnym”, a Guy Verhofstadt, przewodniczący frakcji liberałów napisał na portalu społecznościowym, że „to nie jest czas na gratulacje”.

Pod ostrzałem krytyki jest też prezydent Donald , który, mimo wcześniejszego oświadczenia rządu USA, że nie będzie gratulacji dla Putina, po paru godzinach jednak do niego zadzwonił z gratulacjami. Senator John z tego samego obozu republikanów, z którego jest Trump, nazwał dobór słów Trumpa „obrazą dla każdego rosyjskiego obywatela, któremu odebrano prawo głosu w wolnych i uczciwych wyborach”. – Amerykański prezydent nie po to przewodzi wolnemu światu, by gratulować dyktatorom zwycięstwa w lipnych wyborach – dodał .


Co prawda, na reelekcję Putina zareagowali prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel, ale uniknęli słowa „gratulacje”, zamiast tego życzyli Putinowi sukcesu. Prezydent Francji wręcz dyplomatycznie wypomniał Rosji politykę wobec Ukrainy, Syrii oraz otrucie byłego rosyjskiego szpiega w Wielkiej Brytanii.

Oprac. MaH, theguardian.com


fot. EPP, CC BY 2.0

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Juncker pogratulował Putinowi „wygranej w wyborach prezydenckich”

 1. józef III Odpowiedz

  21 marca 2018 w 21:10

  pijak

 2. starszy oborowy Odpowiedz

  22 marca 2018 w 13:55

  Czy ktoś już mu powiedział, że z alkoholizmu można się wyleczyć?

 3. Victor Odpowiedz

  26 marca 2018 w 20:44

  Pierwszy z gratulacjami był i tak Orban. Przepraszam, drugi po Łukaszence.Rosyjskie pieniądze nie śmierdzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *