Jak Polacy Białorusinów porządku uczyli (WIDEO)

25 kwietnia 2018

W białoruskim Internecie popularność zdobywa krótki film nakręcony na jednej z polskich dróg. Widać na nim, jak pasażer samochodu zarejestrowanego na białoruskich numerach nonszalancko wyrzuca na pobocze . Najprawdopodobniej nie spodziewał się takiej reakcji innych kierowców.

Trzeba wyraźnie podkreślić, że komentarze w sieci zamieszczane przez białoruskich internautów, nie są – delikatnie mówiąc, łaskawe dla śmieciarzy.  
 
Na widać, jak z okien stojącego w korku na leśnym odcinku drogi samochodu na białoruskich numerach rejestracyjnych wylatują jakieś przedmioty. Śmieci lądują na zielonym poboczu. Widzą to pasażerowie stojącego za samochodem z Białorusi  i reagują natychmiast. Jeden z nich wysiada, sięga po pudełko i ciska nim w stronę „śmieciarza”, zmuszając go, by zabrał resztę. Wysiada też kierowca samochodu z warszawską rejestracją i nagrywa telefonem przebieg zajścia.  


Numery rejestracyjne minibusa wskazują, że samochód jest zarejestrowany w obwodzie grodzieńskim. 

A oto próbka komentarzy:


– Jak  można łatwo i sprawnie zhańbić swój kraj – pisze internautka,

– Zapisaliśmy numery! Będziemy domagać się zakazu wyjazdu dla tych obywateli z Białorusi na 10 lat i odebrania im prawa jazdy.Oni kompromitują naszą i naszego prezydenta! – pisze kolejny,

– Wyrzucali oni, a wstydzę się ja, bo w rodzinie znalazła się czarna owca. A potem jesteśmy zaskoczeni artykułami o tym, jak trójka Polaków wygarbowała skóry  siedmiu Białorusinów – czytamy w kolejnej wpisie,

– To wstyd! W „wielkiej” Rosji tego się uczą nasi ludzie … Wprawdzie nie wszyscy zniżaja się do poziomu Rosjan, ale jednak … To jest wstyd…

– A jacy to .  To „” z białoruskim obywatelstwem. Pogonić takich…

Kresy24.pl.bab

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

5 odpowiedzi Jak Polacy Białorusinów porządku uczyli (WIDEO)

 1. gegroza Odpowiedz

  25 kwietnia 2018 w 19:20

  Jakie szczęście że nauczyli ich porządku. Brawo ten Pan !

 2. Polak z Białorusi Odpowiedz

  25 kwietnia 2018 w 20:39

  Tak, tacy śmieciarze hańbią naród białoruski, i …chwalą Łukaszenkę

 3. Dymitr Odpowiedz

  27 kwietnia 2018 w 08:02

  To jest wyjątkowy wypadek. Bo mieszkam na
  Białorusi, w
  Mińsku i takiego nie widdziałem.

 4. agrypina Odpowiedz

  29 kwietnia 2018 w 17:58

  Komentarze pod filmikiem prawidłowe, z jedną poprawką: Białorusini nie kompromitują swojego, jak to określają „prezydenta”, tylko siebie i swój naród. No i oczywiście to jest rosyjski obyczaj, wyrzucanie śmieci wszędzie gdzie się da, bo nacja rosyjska jest wyjątkowo niechlujna.

 5. lilu Odpowiedz

  5 maja 2018 w 10:05

  Dobra ludzie dajcie już spokój. Kto z nas nigdy i nigdzie nie wyrzucił śmieci niech rzuca kamieniem:). Pozbierali i jest OK. A może to Polacy z Grodna? Śmieci nie ma i jest ok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *