II edycja Olimpiady Historii Polski – przeżyjmy to raz jeszcze!

17 stycznia 2018

Dzięki napływającym z całej Ukrainy informacjom, jesteśmy w stanie wyjść poza suchy opis statystyczny przedsięwzięcia o nazwie , organizowanej przez Fundację Wolność i Demokracja oraz .

Do I etapu Olimpiady w Żytomierzu przystąpiła nie tylko młodzież zameldowana w mieście, ale i z innych ośrodków, w tym Berdyczowa, skąd przyjechały trzy osoby.


W tej sprawie oddajmy głos kwartalnikowi Mozaika Berdyczowska, który piórem Walentego Jerochina najlepiej zrelacjonuje dla Państwa tamto wydarzenie:

Od godziny 10 trwała rejestracja uczestników – uczniów polskiego pochodzenia w wieku od 15 do 17 roku życia. Równo o godz. 11 przystąpiono do wypełniania testów.

W Żytomierzu olimpiada odbyła się w Obwodowej Bibliotece Naukowej im. Olega Olżycza. Osoby chcące sprawdzić swą wiedzę z zakresu historii Polski od jej początków do czasów współczesnych przez półtorej godziny zmagały się pytaniami testowymi. Możliwość udziału w tym sprawdzianie otrzymali, między innymi, uczniowie Polskiej Sobotniej Szkoły z Berdyczowa: Anton Gonczaruk, Anastazja Kudysz i Maryna Witusewicz.

Organizator lokalny − – zadbał o to, by nikt nie poczuł się głodny. Po zakończeniu testów zapewniono uczestnikom poczęstunek.

Następnie z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się koncert okolicznościowy. Rozpoczął się odśpiewaniem hymnów państwowych Polski i Ukrainy. W programie znalazły się patriotyczne pieśni polskie i mistrzowsko recytowane wiersze.

Kresy24.pl / Mozaika Berdyczowska


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *