Grybauskaite zamiast Tuska

12 kwietnia 2018

Z sondażu przeprowadzonego wśród pracowników i ekspertów instytucji UE wynika, że duże szanse na objęcie stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej ma prezydent Liwy Dalia Grybauskaitė.

20 proc. ankietowanych pozytywnie odniosło się do kandydatury Grybauskaitė. Litewską prezydent wyprzedził tylko premier Holandii Mark Rutte (25 proc.), na trzecim miejscu znalazł się szef rządu Irlandii Leo Varadkar.


Dalia Grybauskaitė kończy swą kadencję w 2019 roku, w tym samym czasie zakończy się również kadencja obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

 to instytucja Unii Europejskiej mająca za zadanie wyznaczanie kierunków jej rozwoju i polityki. składa się z głów państw lub szefów rządów państw członkowskich. Większość państw jest aktualnie reprezentowana przez premierów, z wyjątkiem Cypru, Francji, Litwy i Rumunii, które są reprezentowane przez prezydentów.


Kresy24.pl za zw.lt

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Grybauskaite zamiast Tuska

  1. jw23 Odpowiedz

    16 kwietnia 2018 w 14:30

    Jeśli do tego czasu Pani Grybauskaite rozwiąże problemy polskiej mniejszości i umożliwi współobecność języka polskiego na Wileńszczyźnie, to Polska mogłaby ją poprzeć, ale tylko wtedy, gdy to będą konkretne fakty, a nie obietnice bez pokrycia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *