Gejowski skandal w Ałmaty. Całujący się klasycy wstrząsnęli Kazachstanem (FOTO-FAKT)

20 października 2014

kazachstan-puszkin-kurmangazy-geje-homoseksualizm

z uwielbianym przez Rosjan poetą Puszkinem, który całuje muzycznego idola Kazachów Kurmangazy (lub odwrotnie?) powstał jako gejowskiego klubu.

„Studio 69” (tak nazywa się ten przybytek) znajduje się w stolicy Kazachstanu Ałamaty przy skrzyżowaniu ulic nazwanych imionami obu klasyków. Promujący go plakat doprowadził do protestów społecznych i rozpraw sądowych, które trwają do dziś (dalecy krewni Kurmangazy domagają się milionowych odszkodowań).


Z jakichś powodów nie wywołał takiego oburzenia pierwowzór, który był inspiracją dla autorów plakatu: najsłynniejszy do niedawna więcej-niż-namiętny „pocełuj” dwóch komunistycznych genseków: Breżniewa i Honeckera, którzy spotkali się w 1979 roku z okazji 30-lecia powstania Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Do dziś trwają spory, który z tych dwóch ropuchów wpija się w usta drugiego, a który tylko odwzajemnia namiętność.

brezniew-honecker


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *