Donald Trump spotkał się z przywódcami państw bałtyckich

4 kwietnia 2018

Foto: Priit Simson

Donald spotkał się w Białym Domu z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii – Dalią , Raimondsem Vejonisem i Kersti . Oficjalnym powodem spotkania było świetowanie przez 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Donald Trump zapewnił przywódców państw bałtyckich o poparciu Stanów Zjednoczonych dla Litwy, Łotwy i Estonii. Przypomniał, że nigdy nie uznała aneksji państw bałtyckich przez . Skrytykował też Niemcy za forsowanie projektu 2.


Amerykański prezydent w oświadczeniu wydanym po „bałtyckim szczycie”, zorganizowanym w związku ze stuleciem niepodległości Litwy, Łotwy i Estonii, podkreślił, że troszczą się o państwa bałtyckie, które „są wielkimi przyjaciółmi” Stanów Zjednoczonych, informuej portal tvp.info..

Podczas spotkania Trumpa w Białym Domu z Dalią Grybauskaite, prezydentem Łotwy Raimondsem Vejonisem i Kersti Kaljulaid dyskutowano o sposobach zapewnienia bezpieczeństwa w północno-wschodniej Europie, w tym o odpowiedzi na prowokacyjne poczynania Kremla wobec państw bałtyckich; omawiano też reformę sposobu działania NATO i możliwości zwiększenia bezpośrednich inwestycji amerykańskich w tych państwach.


Temu ostatniemu zagadnieniu poświęcony był szczyt gospodarczy prezydentów państw bałtyckich z udziałem ministra handlu Wilbura Rossa i przedstawicieli sektora prywatnego amerykańskiej gospodarki, czytaj dalej

Kresy24.pl za tvp.info

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Donald Trump spotkał się z przywódcami państw bałtyckich

  1. tagore Odpowiedz

    5 kwietnia 2018 w 23:18

    Trochę na pokaz.Dla otuchy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *