Będą pielgrzymować do Matki Boskiej… helikopterem (FOTO)

10 maja 2017

Jak przyciągnąć wiernych do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej w Budsławiu? To proste. parafii pw. Św. Szymona i Heleny w Mińsku ks. Władysław we współpracy z Narodowym Związkiem Organizacji Turystycznych obmyślił nowy format pielgrzymowania.

Już od maja 2017 roku pragnący pochylić czoło przed cudownym obrazem Matki Bożej w , mogą się tam udać na pokładzie helikoptera.


Dziennikarze portalu Catholic.by odbyli próbny lot do „białoruskiej Częstochowy”. Inicjatorem nowoczesnej formy pielgrzymowania jest parafia pw. Św. Szymona i Heleny w Mińsku ( – red.). Proboszcz parafii wraz z Narodowym Związkiem Organizacji Turystycznych liczą na wzrost zainteresowania ze strony turystów, przede wszystkim tych zagranicznych.

Zgodnie z postanowieniem Rady Ministrów z 15 grudnia 2016, , podobnie jak  zostały uznane za centra turystyki religijnej na Białorusi, dlatego pielgrzymki helikopterem będą organizowane i do Żyrowic.


Loty z Mińska organizuje stołeczny aeroklub DOSAAF. W kwietniu odbyły się loty próby na trasie „Lotnisko Borowaja – Budsław”. Rezerwacje na śmigłowiec pielgrzymi muszą składać nie później niż na trzy godziny przed planowanym odlotem.

Do Budsławia po uzdrowienia

Kresy24.pl/nn.by

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Będą pielgrzymować do Matki Boskiej… helikopterem (FOTO)

  1. profesor Odpowiedz

    12 maja 2017 w 11:53

    Najlepiej i najwygodniej pielgrzymować do Matki Bożej z Kosmosu, jest tam Ona jeszcze bliżej ).

    Dziwi mnie ta inicjatywa i zaskakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *