Aleksander Czerniawski

27 września 2013

Znalazłem na polu połówkę nieśmiertelnika ,,Aleksander ” litery na dole RZ (rezerwa?) i KT (katolik), na rewersie 1911 – prawdopodobnie zginął w bitwie pod Jeżowem 09.09.1939 roku, moje przypuszczenia: mógł być żołnierzem 30 Podlewskiej Dywizji Piechoty ? ciała poległych po bitwie zwożono na miejsca pochówku – prawdopodobnie korzystano z transportu wozów konnych okolicznych chłopów, nieśmiertelnik uległ zagubieniu i żołnierz spoczywa jako NN. Zwracam się z prośbą do szukających korzeni rodu Czerniawskich, o krótką choć wzmiankę o tym żołnierzu – to nie jest tylko kawałek aluminiowej blaszki, chciałbym coś wiedzieć – ja nie mam dostępu do ksiąg parafialnych, aktów chrztu i narodzin za mało wiedzy tutaj posiadam – być może ktoś z Was szukając Swych agnatów natknął się na Aleksandra Czerniawskiego ur 1911 roku -proszę o kontakt.

Aby odpowiedzieć na to ogłoszenie dodaj komentarz poniżej. Odpowiedź pojawi się pod ogłoszeniem po zatwierdzeniu przez redakcję.

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Aleksander Czerniawski

 1. Marek Czerniawski Odpowiedz

  18 listopada 2013 w 11:38

  Moim ojcem był Aleksander Czerniawski urodzony 1 marca 1916 roku w Rostowie nad Donem, a zamieszkały w II RP w Grodnie. Mój ojciec wojnę przeżył i zamieszkał w Gorzowie Wlkp. Chyba więc to chodzi o innego Aleksandra Czerniawskiego. Nie mam żadnej wiedzy o rodzinie mojego

  Pozdrawiam
  Marek Czerniawski
  cash0000@poczta.onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *