Parada Polskości w Wilnie (AKTUALIZACJA)

5 maja 2018

5 maja ulicami Wilna przejdzie uroczysty pochód z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą, Święta Konstytucji 3 Maja oraz 100. rocznicy odrodzenia niepodległości Polski i Litwy. Związek Polaków na Litwie zaprasza Polaków zamieszkałych na Litwie, wszystkich swoich członków, sympatyków i gości z Macierzy do udziału w świątecznej paradzie.

Szanowni Rodacy, 


Związek Polaków na Litwie zaprasza Polaków zamieszkałych na Litwie, wszystkich swoich członków, sympatyków i gości z Macierzy do udziału w świątecznej paradzie. Uroczystym pochodem z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz kolejnej rocznicy Konstytucji 3 Maja uczcimy 100. rocznicę odrodzenia niepodległości obu krajów – Polski i Litwy.

Wszystkich Rodaków zrzeszonych w Związku, organizacjach społecznych, uczniów i nauczycieli szkół polskich, młodzież i kombatantów, członków zespołów artystycznych i każdego, kto czuje się Polakiem, zapraszamy 5 maja br. do przybycia na Plac Niepodległości przy Sejmie Republiki Litewskiej, skąd o godz. 12.00 wyruszymy wspólnie w świątecznej paradzie ulicami Wilna: aleją Giedymina przez Plac Katedralny, ulicą Zamkową i Wielką do Ostrej Bramy, gdzie przy cudownym obrazie Matki Boskiej Ostrobramskiej o godz. 13.30 zostanie odprawiona Msza św.


Zapraszamy również na organizowane przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego koncerty w Wilnie – 2 maja br. o godz. 18.30 w Domu Polskim przy ul. Naugarduko 76 (wstęp przy posiadaniu biletu), 3 maja br. o godz. 15.00 w kościele pw. Ducha Świętego (wstęp wolny) oraz 4 maja br. o godz. 18.30 w hali koncertowej „Pramogų arena” przy ul. Ąžuolyno 9 (wstęp przy posiadaniu biletu).

Szanowni Rodacy, wykażmy solidarność biorąc udział w uroczystościach z okazji znamiennych dat historycznych!

AKTUALIZACJA:

Około 10 tysięcy osób nie tylko z Wilna wzięło udział w paradzie ulicami miasta zakończonej pod Ostrą Bramą. Zdjęcia i filmy można zobaczyć tutaj.

kresy24.pl/l24.lt/ZW.lt

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *